Emeklilere ocak müjdesi

Emeklilere ocak müjdesi
Emeklilere ocak müjdesi
İntibak düzenlemesinden doğan artışlar ocak maaşlarına yansıtılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilerin intibak düzenlemesinden doğan ve 350 liraya kadar çıkabilen artışların ocak ayı maaşlarına yansıtılacağını söyledi. Düzenlemeden 2000 yılından önce emekli olan 2 milyon 743 bin SSK emeklisi ile 12 bin 184 Bağ-Kur emeklisi faydalanacak. Çelik düzenlediği basın toplantısında ayrıca, “2013’ten geçerli olacak asgari ücret Perşembe günü yapılacak toplantının ardından açıklanacak” dedi. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nda herhangi bir ertelemenin gündemlerinde olmadığını kaydeden Çelik, çalışanların kıdem tazminatında düzenleme öngören çalışmanın taraflar arasında uzlaşma sağlanma zemini olmadığı için, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın talimatıyla gündemlerinden düştüğünü söyledi. Çelik, “Ancak 11 ay 15 güne kadar çalışan taşeron işçilerin kıdem tazminatı sorununu çözmemiz lazım. Bu haksız uygulamaya çözüm bulmalıyız. Bu iradeye sahibiz. Bu konuda diyaloga açığız” diye konuştu. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/111380411138045

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yetti artık - kelemterli

  üçyıldan beri hergün müjde ala ala, her aldığımda birkaç cehemnemlik günaha gire gire ölmeden bu güne yetiştik hamdolsun; günde bir kuru ekmek alabiliyormu verdiğiniz ?

  intibak eksik yapıldı. - sktk60

  2000 yılından önce emekli olanlara iyikötü bir düzeltme yapıldı 2000 yılından sonra emekli olanların intibakları ne olacak siz zannediyormusunuzki intibak işi halloldu asıl 2000 ylından sonra emekli olanlarda haksızlıklar var onlarıda bir nebze olsun bu intibaktan faydalandırın şu anda yapılan intibak bana göre topal sayılır.

  İntibak! - amaurot

  Emekli maaşlarının fazlalığından dem vuran Maliye Bakanı neyi ihsas etmek istedi dersiniz? İntibak'a fazla umut bağlamayın denilmek istenmiş olamaz mı?

  SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİ (SGDP) - Bülent Volkan

  Emekli olmuş, ancak aldığı maaşla geçinemediği için kendisine mütevazi bir işyeri açmış, eşi ve çocuğuyla birlikte bir ek gelir elde etmek ve yaşamını böylece sürdürmek isteyen emeklilerden SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİ adı altında her ay haraç gibi 140 - 150 lira almaya ne zaman son vereceksiniz? Hem ayıp, hem günahtır...

  Emekli sandığına bağlı olanlar? - pekmez_2042

  Emekli sandığına bağlı 2000den önce emekli olmuş memur emeklileri ne olacak.Kaç defadır bakıyorum ,bir haber yok.Burada da eşitsilikler var .incelenmesi gerek.