Emeklinin umudu da 'okyanus ötesi'

Emeklinin umudu da 'okyanus ötesi'
Emeklinin umudu da 'okyanus ötesi'

ABD nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen, son olarak referanduma sunulan anayasa paketine verdiği destekle gündeme geldi.

Türkiye Emekliler Derneği'nin eski yöneticilerin Mehmet Höcü, Başbakan Erdoğan'ın rafa kaldırdığı İntibak Yasa Tasarısı'nın Meclis'ten geçirilmesi için Fethullah Gülen'den yardım istedi

ANKARA - Düşük maaşla yaşam mücadelesinde yorgun düşen emekliler ‘Okyanus ötesi’nden destek istedi. Eski adı TİED ( Türkiye İşçi Emeklileri Derneği) olan, yeni adıyla TÜED’in (Türkiye Emekliler Derneği) eski Çankaya Şube Başkanı Mehmet Höcü, ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’e mektup yazarak, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ’şimdilik’ kaydıyla rafa kaldırılan İntibak Yasa Tasarısı’nın hayata geçirilmesini istedi.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Gülen’in adı son dönemde iki önemli olayla gündeme geldi. ‘Kaset skandalı’nın ardından CHP Genel Başkanlğı’ndan istifa ettiğini açıklamak için basın toplantısı düzenleyen Deniz Baykal, “Pensilvanya’dan gelen ‘geçmiş olsun ve çok üzgünüz’ mesajlarının da samimiyetine inanıyorum” diyerek Gülen cemaatine yakın çevrelerin kendisine tuzak kurmuş olabileceği şeklinde yorumların ortaya atılmasının önünü kesmişti.

Gülen’in adı son olarak da Anayasa referandumu öncesinde gündeme geldi. Referandumun çok önemli bulduğunu söyleyen Gülen, ABD’den ‘Keşke mümkün olsa da mezarda yatanlar bile bu oylamada ‘evet’ diyebilse’ şeklinde mesaj gönderdi. Bunun üzerine Gülen ceammati referandumda ‘evet’ çıkması için yoğun çaba sarfetti. Sonuç yüzde 58’le ‘evet’ çıkınca bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Tayyip Erdoğan’ın teşükkür listesinde ‘Okyanus ötesi’ de vardı.

En büyük teşekkür
Bu gelişmelerden cesaret alan emekli Mehmet Höcü, maaşlarında iyileştirme sağlayacak yasanın çıkarılması için Fethullah Gülen’e mektup göndermeye karar verdi. Höcü, mektubunda şunları dile getirdi: “İntibak yasamızın çıkması için çare ararken siz değerli hocamız aklımıza geldi. 12 Eylül’de yapılan referandumda sayın Başbakanımız başarılı sonuçlar aldı. Bu sonuçlardan sonra en büyük teşekkürü ‘okyanusun ötesinde’ diyerek sizlere söyledi. Türkiye’de yapılan referandumda katkılarınız var ki, sayın Başbakanımız size şükranlarını ve teşekkürlerini arz etmişlerdir.”

Höcü. ‘Türkiye’de ve dünyada etkili bir din adamı’ diye nitelediği Gülen’den İntibak Yasası’nın çıkması için Başbakan Erdoğan’dan ricacı olmasını istedi: “Yeni emekli, eski emekli olur mu? Bu eşyanın tabiatına aykırıdır. Bu adil olur mu? Türkiye’de ve dünyada tanınmış etkili bir din adamısınız. Yurt dışında okullar ve dershaneler açarak büyük bir güç oluşturdunuz. Türkiye’deki emekli kardeşlerimiz aç ve perişandırlar. Sayın Başbakanımızla görüşüp intibak yasamızı kanunlaştırabilirsiniz. İnanıyorum ki sizleri kırmaz, buna da evet der. İntibak yasamız kesinlikle çıkar. Sizleri kesinlikle kırması mümkün değildir. Biliyorsunuz ki yüce kitabımız ‘komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ buyurmuştur. Bu ricalarımızı ve dileklerimizi kırmazsınız. Lütfedip Sayın Başbakanımızla görüşüp intibak yasamızın çıkmasına katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.” (Radikal)

bigPara.com