En çok Dell takdir edildi

ABD'de iş dünyasına hitap eden Fortune dergisinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 'en takdir edilen Amerikan şirketleri' listesinde, bu yıl ilk sırada dünyanın önde gelen bilgisayar üreticisi Dell yer aldı.

NEW YORK - ABD'de iş dünyasına hitap eden Fortune dergisinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 'en takdir edilen Amerikan şirketleri' listesinde, bu yıl ilk sırada dünyanın önde gelen bilgisayar üreticisi Dell yer aldı.
Geçen yıl aynı listede birinci sırada yer alan dünyanın en büyük perakende mağazalar zinciri Wal-Mart'ı tahtından eden Dell'in geçen yıl 5'inci sırada yer aldığı ve ilk kez bu yıl birinci sıraya yerleştiği belirtildi.
Listenin ikinci sırasına sanayi devi General Electric yerleşirken, üçüncü sırada kahve dükkânları zinciri işleticisi Starbucks, dördüncü sıraya ise geçen yılın birincisi Wal-Mart yerleşti.
ABD'nin en büyük hava taşımacılık şirketi olan Southwest Airlines ise listede beşinci oldu. Fortune dergisinin listesi, 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir anketle, 582 şirketin sekiz kategoride yapılan değerlendirilmesi sonucu hazırlandı.