En çok o uçuyor!

En çok o uçuyor!
En çok o uçuyor!
THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY'nin dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olduğunu söyledi.

TRABZON - THY, 92 ülke , 209 şehir ve 211 hava alanına uçuş gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attı. THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY'nin dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olduğunu söyledi.
Kotil “Tek hava limanından dünyanın en fazla noktasına uçan ikinci, dünyanın en fazla hava limanına uçan beşinci havayoluyuz. Havacılık sektörünün 'Oscar'ı kabul edilen 'Skytrax Dünya Havacılık' ödüllerinde ' Avrupa 'nın En İyi Havayolu' ödülüyle birlikte 3 ödül aldık. Yapılan ankete göre en iyi yemek sunan hava yolu da THY” dedi. 
Kargo taşımacılığında Avrupa'da dokuzuncu sırada olduklarını dile getiren Kotil, “Kargo taşımacılığında Türkiye lideriyiz. Eylül 2012 itibariyle THY'nin taşıdığı kargo miktarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak 340 bin 856 tona ulaştı. Buradan 2012 yılının Ocak-Eylül döneminde 491 milyon dolar gelir elde edildi” dedi.

En çok Avrupa kazandırıyor
Kotil, THY'nin gelirlerinin büyük bölümünü Avrupa uçuşlarından elde ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
“THY'nin gelirlerinin bölgelere göre dağılımında yüzde 31 ile Avrupa birinci sırada yer alıyor. Avrupa'yı yüzde 23 ile Uzak Doğu, yüzde 15 ile iç hatlar, yüzde 14 ile Orta Doğu, yüzde 10 ile Amerika ve yüzde 7 ile de Afrika uçuşları izliyor.”
THY'nin 92 ülke, 209 şehir ve 211 hava alanına uçuş gerçekleştirdiğini vurgulayan Kotil, 42 ayrı noktaya daha uçuş planladıklarını sözlerine ekledi. (AA)

bigPara.com