En değerli arazi 18 Ağustos'ta satılıyor

İstanbul'un plaza ve işmerkezlerinin yoğun olarak bulunduğu Zincirlikuyu civarındaki en gözde arazisi 18 Ağustos'ta satışa çıkarılıyor.

İSTANBUL - İstanbul'un plaza ve işmerkezlerinin yoğun olarak bulunduğu Zincirlikuyu civarındaki en gözde arazisi 18 Ağustos'ta satışa çıkarılıyor. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'ne ait 96 bin 505 metrekarelik arsa ile üzerindeki betonarme bina için 460 milyon 550 bin YTL (yaklaşık 307 milyon dolar) fiyat biçildi.
İstanbul Defterdarı Şükrü Dilaver satışı İstanbul Defterdarlığı'nın yapacağını belirterek, "Satışı Karayolları Genel Müdürlüğü adına yapacağız ve elde edilen kaynak genel müdürlük bütçesine özel ödenek olarak aktarılacak. İhale kapalı teklif usulüyle yapılacak. Yani zarflardan çıkan en yüksek teklifin sahibi araziyi almış olacak. Açık artırma süreci yaşanmayacak. Katılımcılar 46 milyon 55 bin YTL teminat yatıracak" dedi.
Dilaver, arazinin tapuda turizm kongre merkezi ve kültürel tesis alanı olarak belirlendiğini ifade ederek şöyle dedi: "İstanbul'da bu kadar büyük ve değerli arazi kalmadı. Fiyatta alt limitimiz rayiç değerlere göre belirlenen 460 milyon 550 bin YTL'dir."