En 'Hızlı Balık' Pegasus çıktı

En 'Hızlı Balık' Pegasus çıktı
En 'Hızlı Balık' Pegasus çıktı

Ali Sabancı (soldan sağa) ödülünü Aydın Doğan ve Şerife İnci Eren?den aldı.

Referans Gazetesi ve TEB tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Hızlı Balık Ödülü'nü Pegasus Hava Yolları aldı. Hürriyet Harriet ödülü ise Enka İnşaat'ın oldu

İSTANBUL - Referans Gazetesi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Hızlı Balık Ödülleri’, sahiplerini buldu. Bu yıl büyük ödüle Pegasus Hava Yolları değer görülürken, bu yıl ilk kez verilen Hürriyet Harriet (Dev Kaplumbağa) ödülü ise Enka İnşaat’ın oldu. Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’ya ödülünü Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan verdi.
Törende bir konuşma yapan Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık, geçen yıl Hızlı Balık Ödülü’ne değer görülen 27 şirketin tamamının küçülmek bir yana ciddi anlamda büyüdüğünü söyledi. Bu yıl Hızlı Balık Ödülleri’ne başvuruların arttığına işaret eden Sağlık, 300’e yakın başvuru aldıklarını, ödül sürecinde 102 adayın değerlendirildiğini anlattı. TEB Genel Müdürü Varol Civil ise günümüzde, yaşanan değişimi anlayarak ondan katma değer üretenlerin kazandığını ifade ederek, “Bu kriz de gelip geçecek. Önemli olan, önümüzdeki dönemin kazananları kim olacak?” dedi. Hürriyet Harriet (Dev Kaplumbağa) ödülünü alan Enka İnşaat’ın Onursal Başkanı Şarık Tara da konuşmasında, şirketlerin birbirini takdir etmesi gerektiğini söyledi.

Ödüller sahiplerini buldu

Bu arada mobilya ve orman ürünleri kategorisinde Yıldız Entegre Ağaç Sanayi, metal-metal ürünlerinde Kurtoğlu Bakır Kurşun Sanayi, makine kategorisinde Hidromek Hidrolik, bilgi ve iletişim teknolojilerinde Savronik Elektronik, kimya plastik kategorisinde Polinas Plastik, teçhizat kategorisinde Subor Boru, yapı malzemelerinde Aşkale Çimento, gıdada Keskinoğlu Tavukçuluk, tarım kategorisinde Matlı Yem, taşıt araçları ve yan sanayinde Ford Otomotiv, tekstil-giyim kategorisinde Ayaydın-Miroglio Grup ve ticaret kategorisinde Groseri ödüle değer bulundu. (Radikal)