En hızlı büyüyen 500 bilişimci arasında 21 Türk şirketi var

Dünyanın üç önemli bölgesi Afrika, Avrupa ve Ortadoğu'da, en hızlı büyüyen 500 bilişim teknoloji şirketi arasında bu yıl 21 Türk şirketi yer aldı. Dünyanın denetim, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetleri alanında en önemli hizmet...

PARİS - Dünyanın üç önemli bölgesi Afrika, Avrupa ve Ortadoğu'da, en hızlı büyüyen 500 bilişim teknoloji şirketi arasında bu yıl 21 Türk şirketi yer aldı. Dünyanın denetim, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetleri alanında en önemli hizmet veren kurumlarından biri olan Deloitte tarafından düzenlenen yarışmada, Türk bilişim teknoloji şirketi Mobilera, üç bölgede değerlendirmeye alınan 500 şirket arasına 15'inci sıradan girdi. İstanbul'da 2001 yılında kurulan şirket cep telefonu çözümü alanında Türkiye ve yurtdışında yaptığı yatırımlarla geçen yıl yüzde 6764 oranında büyüme sağladı.
İngiltere lider
Diğer bir Türk bilişim teknoloji şirketi VeriPark, yüzde 2730 büyüme hızıyla en fazla büyüyen şirketler sıralamasında 50'nci sırada yer aldı. İngiltere 91 şirketle ilk 500'e en fazla şirket sokan ülkeler sıralamasında ilk sırada bulunurken, Fransa 84 şirketle ikinci, 58 şirketle Almanya üçüncü sırada yer aldı. Listede 21 şirketi bulunan Türkiye, bu alanda Avrupa'da Rusya, Danimarka, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan gibi ülkeleri geride bırakarak dokuzuncu sırayı elde etti. Dünyada geçen yıl bu alanda en hızlı büyüyen bilişim şirketi sıralamasında, İngiltere'nin kablosuz BT hizmetleri şirketi MX Telekom şirketi ilk sırada bulunuyor.
İkinci sırada Almanya'nın Q-Cells AG şirketi, üçüncü sıradaysa Hollanda'nın Tom Tom N.V. şirketi var. Dereceye girenlere ödülleri,Paris'te düzenlenen bir törenle verildi.