En prestijli tasarım ödülünü aldı

En prestijli tasarım ödülünü aldı
En prestijli tasarım ödülünü aldı

Yeni Fiesta duruyorken gidiyormuş gibi tasarlanmış. Aracın torpidosu da lüks araçlardaki gibi bordo renkte.

Yeni Ford Fiesta geçmiş yıllarda Lamborghini ve Maserati gibi lüks otomobillerin aldığı Ret Dot ödülünü kazandı

İSTANBUL - Yeni Fiesta, Zentrum Nordrhein Westfalen organizasyonu tarafından verilen, dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan Red Dot tasarım ödülünü kazandı. Ford’un Verve konsept otomobili temel alınarak geliştirilen ve geçtiğimiz ekim ayında Türkiye’de tanıtılan Yeni Fiesta, geçmişte Maserati, Lamborghini gibi tasarım harikası araçlara verilen bu prestijli ödüle sahip oldu.

Bağımsız tasarımcılar
Red Dot Tasarım Ödülleri Jürisi’ni oluşturan, Avrupa’nın 19 ülkesinden 28 tasarımcı, yeni nesil Ford Fiesta’yı, “Kesinlikle dünyadaki en stil sahibi otomobillerden biri” olarak tanımladılar. Yeni nesil Fiesta’nın tasarımını yenilikçi ve dinamik olarak nitelendiren jüri üyeleri, ödüle layık gördüler.
Red Dot Tasarım Ödülleri Jürisi, bağımsız tasarım sanatçıları ve uzmanlarından oluşuyor. Başvuruların, değerlendirilmesinde, tasarım, yenilikçilik, fonksiyonellik ve kalite gibi pek çok kriter dikkate alınıyor.
49 ülkeden 3.231 başvurunun gerçekleştiği 2009 Red Dot Tasarım Ödülleri’nde  Ford Fiesta sıradışı tasarımıyla ödüle layık görülen ürünler arasında yer aldı.
Türkiye tanıtımı, geçtiğimiz ekim ayında gerçekleştirilen Yeni Fiesta, tasarımı, kullanım özellikleri ve teknolojisiyle Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Yeni Fiesta’nın tasarımı, Avrupa’dan Amerika’ya, Çin’den, Avustralya’ya ve Güney Afrika’ya bütün müşterilerinin ihtiyaç ve zevklerine hitap edebilecek şekilde gerçekleştirilmiş. Yeni Fiesta, aşamalı olarak tüm dünya pazarlarında yerini alacak. Ford Fiesta, Model T’den sonra 5 kıtada satılmak üzere tüm dünya için üretilen ikinci Ford modeli.
Fiesta’nın fiyatı 23 bin 650 TL’den başlıyor. (Radikal)