En yeni oyunlar 'java.com'da

Java teknolojisinin yaratıcısı Sun Microsystems, veb sitesini yeniden tasarladı. Her ay 10 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği java.com'dan, masaüstü ve mobil cihazlar için en son Java teknoloji oyunları ve uygulamalar indirilebiliyor.

İSTANBUL - Java teknolojisinin yaratıcısı Sun Microsystems, veb sitesini yeniden tasarladı. Her ay 10 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği java.com'dan, masaüstü ve mobil cihazlar için en son Java teknoloji oyunları ve uygulamalar indirilebiliyor. Sitede, SpiderMan vs. Doc Ock, Snooker ve Tony Hawk's Underground 2.'ın da aralarında olduğu çok sayıda yeni oyun yer alıyor. Ayrıca cep telefonları için melodiler, müzik klipleri ve sanatçıların görüntüleri de bulunuyor.
Java, 579 milyon cep telefonu, 650 milyon masaüstü bilgisayar, otomotiv sektöründeki milyonlarca cihaz ile 11 milyon oyuncak ve 1.3 milyon eğlence cihazında kullanılıyor. Nasa'nın Mars Rover Projesi'nde de yine Java yazılımı rol oynuyor. Java teknolojisinin bugünkü ekonomik değerinin yaklaşık 100 milyar dolar seviyesinde bulunduğu belirtiliyor.