En yeniler Cenevre'de görücüye çıkıyor

Mitsubishi Motors, 76. Cenevre Motor Show'da tanıtacağı Mitsubishi Concept EZ-MIEV ve Mitsubishi Colt CZC coupe cabriolet ile birlikte 15 farklı modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sunacak.

Konseptten yollara Mitsubishi Colt CZC
Mitsubishi Motors, 76. Cenevre Motor Show'da tanıtacağı Mitsubishi Concept EZ-MIEV ve Mitsubishi Colt CZC coupe cabriolet ile birlikte 15 farklı modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sunacak.
Bu yılın ilkbaharında tüm Avrupa'da satışa sunulması beklenen spor Colt CZC Coupe cabriolet ait olduğu segmentin en güçlü motoruna (150 ps) ve en geniş kabinine sahip.
Colt CZC, tasarımıyla Mitsubishi Motors'un Cenevre Motor Show'da sergileyeceği Colt Coupe-Concept modelinin temel çizgilerini koruyor.
Renault geleceğin dizelini sergileyecek
Renault'nun Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergileyeceği yeni konsepti Altica'nın 6 vitesli yeni dizel motoru, 2.0 dCi, ürettiği 177 bg güç ve 380 Nm tork ile, aracın sıfır km'den 100 km'ye 7.5 saniyede çıkıyor. Altica'da hafif alaşımlı 21 inçlik jantlar ve 245/35 ZR21 ebatlarında lastikler kullanılıyor. Altica'nın aydınlatma işlevleri, yüksek performanslı elektro-ışıklı diyotlardan (ledler) oluşan farlarla sağlanıyor. Kısa ve uzun far fonksiyonları tek bir işlevsel blokta bir araya getirildi. Işığın miktarı ve dağılımı ledlerin kontrolüyle sürüş koşullarına göre sürekli şekilde ayarlanabiliyor. Otoyolda, uzun menzilli görüş sağlayan ledler otomatik olarak devreye giriyor ve ayarlanıyor. Böylece, göz kamaştırmadan sürekli şekilde optimum düzeyde görüş sağlanıyor. Ledlerin gün ışığına yakın olan rengi, görsel konforu artırıyor ve görüş alanını genişletiyor.
Citroen tüm ürünleriyle standda
Citroen, yeni ürünlerini Cenevre Fuarı'nda tanıtıyor. Citroen fuar alanında C-Airplay, C Sport Lounge ve hybrid motorlu C4 Hybrid HDi konsept araçlarını sergiliyor. Marka Cenevre Otomobil Fuarı'nda bugüne kadarki en geniş model gamıyla yer alıyor. Marka bu yılki fuarda, çevreyi koruma ve enerji tüketimindeki yenilikçi adımlarını anlatacak. Firma C1'den, C6'ya kadar tüm ürün gamı ile fuarda yer alıyor. Ayrıca, C4 Hybrid HDi de standda.
Yeni yüzüyle Mercedes SL serisi
Mercedes SL serisi yeni motor seçenekleri ve yenilenen yüzüyle Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtalacak. Yeni geliştirilen 5.5 litrelik V8 motoru ile SL 500, 388 hp güç, 530 Nm tork üretiyor ve sıfırdan 100 km/s'ye 5.4 saniyede ulaşıyor. Araç 100 km'de ortalama 12.2 litre yakıt tüketiyor. Yedi ileri vitesli otomatik şanzıman 7G-TRONIC V6 ve V8 modellerinde standart. Araç manuel konumundayken yüzde 30 daha hızlı vites değiştirilebiliyor.
Opel'den sportif Signum
Cenevre'de Opel'in Signum serisinin yeni modeli Signum Sport 2.8 V6 Turbo S tanıtılıyor. Signum Sport 2.8 V6 Turbo S'in 2.8 litre V6 motoru, 250 beygir güç, 1800-4500 d/d arasında 350 Nm maksimum tork üretiyor. Sıfırdan 100 km/saat hıza 7 saniyede çıkıyor ve maksimum 250 km/saat hız yapıyor. Araç, 100 km'de ortalama 10.6 litre yakıt tüketiyor. Araçın altı-ileri manuel ve altı-ileri Active Select otomatik şanzıman seçenekleri var.