En zenginlerin ikisi Türk

'European Business' dergisinin 'Avrupa'nın en zengin 50 işadamı' listesinde Rahmi Koç 35., Ferit Şahenk 37. sırada. Avrupa'nın en zengini ise bir Hintli.

LONDRA - Avrupa'da yayımlanan European Business adlı dergi tarafından yapılan Avrupa'nın en zengin 50 işadamı listesine Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç 35., Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ise 37. sıradan girdi.
Dünyadaki süper-zenginleri tespit eden Luxury Institute'un bütün dünyadaki milyarderlerin sayısını 691 olarak ilan ettiğine dikkat çeken dergi, dünyadaki milyarderlerin 2004 yılına göre 100 kişi arttığını hatırlattı. Dünyadaki süper zengilerin 45 ayrı ülkeye dağıldıklarını ve toplam servetlerinin 2.2 trilyon dolara kadar ulaştığına dikkat çekilen European Business'in haberinde, Avrupa'daki 50 en zengin kişinin servetlerinin toplamının da yaklaşık 300 milyar avro civarında olduğu belirtildi.
Birinci Hint asıllı
Avrupalı zenginlerin büyük bölümünün 'ak saçlı' erkeklerden oluştuğuna dikkat çeken dergi, L'Oreal'in sahibi Liliane Bettencourt'un listedeki tek kadın olduğuna işaret etti. Listenin birinci sırasında Hint asıllı İngiliz işadamı Lakshmi Mittal yer aldı.