'Endüstri'de iki tutuklama

İstanbul'da yakalanan Kürşat Yılmaz'ın ifadeleri doğrultusunda Konya Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı operasyonda Konya'da gözaltına alınan Endüstri Holding Başkanı Ali Altunbaş ve holdingin birinci denetçisi İsmail Öztok, tutuklandı.

KONYA- İstanbul'da yakalanan Kürşat Yılmaz'ın ifadeleri doğrultusunda Konya Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı operasyonda Konya'da gözaltına alınan Endüstri Holding Başkanı Ali Altunbaş ve holdingin birinci denetçisi İsmail Öztok, tutuklandı.
Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları dün tamamlanan Ali Altunbaş ve İsmail Öztok, geniş güvenlik önlemleri altında Konya Adliyesi'ne getirildi. Zanlılar ifadeleri alınmak üzere nöbetçi savcılığına çıkarıldı. Bir süre önce tutuklanan eski Endüstri Holding Başkanı Mustafa Ertekin'in kuzeni olan Ali Altunbaş ve İsmail Öztok 'Holding yönetimini ele geçirmek için çıkar amaçlı suç örgütleri ile işbirliği yaparak baskı ve yıldırma politikası uygulamak' suçlarından tutuklanarak Konya E Tipi Cezaevi'ne konuldu.
Endüstri Holding başkanı Ali Altunbaş'ın daha önce dolandırıcılıktan kesinleşmiş 1 yıl 2 ay cezası olduğu belirtildi. Operasyonda gözaltına alınan Kenan Şafak, Aziz Kaymaz ve Nevin Yüzbaşıoğlu ise, olayla ilgileri olmadığı için savcılıkça serbest bırakıldı.