Enerji Bakanı'ndan elektriğe zam iması

Enerji Bakanı Hilmi Güler, elektrikte fiyatlandırma konusu üzerinde çalıştıklarını, gerekirse tarife değişikliğine gidileceğini söyledi.

ANKARA - Enerji Bakanı Hilmi Güler, elektrikte fiyatlandırma konusu üzerinde çalıştıklarını, gerekirse tarife değişikliğine gidileceğini söyledi. Güler, Jeofizik Mühendisleri Odası'nın düzenlediği kongreden sonra gazetecilern sorularını yanıtladı.
Güler, "Elektriğe zam yapılacağı, fakat Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) ve Enerji Bakanlığı'nın zam oranı konusunda anlaşamadıkları belirtiliyor, bu doğru mu" şeklindeki sorular üzerine, ÖİB ile bu konuda henüz bir görüşme yapmadıklarını, fakat Bakanlık olarak üzerinde çalıştıklarını, enerji konusunda hesapları sürekli 'canlı' tuttuklarını söyledi.
"Elektriğe zam olacak" diyen kişilerin kendi adlarına konuştuklarını ifade eden Güler, özellikle medyada elektrik zammı konusunda kendilerini çok rahatsız eden uydurma haberlerin çıktığını belirtti. Güler şöyle dedi:
"Biz bu konuda henüz herhangi bir görüşme ve detaylı analiz yapmadık ama hesaplarımızı devamlı canlı tutuyoruz. Ekonominin gereği neyse ona göre hareket ediyoruz. Bu, zam konusunda da aynı." Basın mensuplarının, 'o zaman elektrikte herhangi bir tarife değişikliğine gidecek misiniz' sorusu üzerine Bakan Güler, "Gerekirse gideceğiz, üzerinde çalışıyoruz" yanıtını verdi.