Enerjide ucuzluk sinyali

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, önümüzdeki dönem için istihdam ve enerji maliyetlerinin aşağı doğru çekilmesi konusunda çalışmaları bulunduğunu açıkladı.

İSTANBUL - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, önümüzdeki dönem için istihdam ve enerji maliyetlerinin aşağı doğru çekilmesi konusunda çalışmaları bulunduğunu açıkladı. Polonya Ekonomi Bakanı Piotr Wozniak ile düzenlediği ortak basın toplantısı sonrası soruları yanıtlayan Bakan Tüzmen, tekstil, hazırgiyim ve deri sektöründe gerçekleştirilen KDV indirimine yönelik bir soru üzerine şu görüşleri aktardı:
"Bu konuda ihracatçılarımızın bütün sorunlarını gidermek mümkün değil. Önümüzdeki dönem için istihdam ve enerji maliyetlerinin aşağı doğru çekilmesi konusunda da çalışmalarımız var. Eldeki imkânlarla gelir-gider dengesiyle ve bu bütçe imkânlarıyla yapılabilecek olan bir kısım düzenleme yapılmıştır. Bundan sonra da devam edecektir."
Bakan Kürşad Tüzmen ayrıca, Kocaeli Serbest Bölgesi'nde dünyanın en büyük gemisinin inşa edileceğini şu anda çalışmaların sürdüğünü açıkladı. (aa)