Enflasyon rakamları açıklandı

Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
2012 yılı Eylül ayında tüketici fiyatları da üretici fiyatları da yüzde 1,03 arttı

ANKARA - Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ), 2012 yılı Eylül ayında Tüketici Fiyatları Endeksinin (TÜFE) de Üretici Fiyatları Endeksinin (ÜFE) de yüzde 1,03 oranında arttığını açıkladı.

TÜİK'in 2003 baz yıllı verilerine göre, Eylül ayında TÜFE bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,19, ÜFE ise yüzde 4,03 artış gösterdi.

12 aylık ortalamalara göre yıllık enflasyon ise tüketici fiyatlarında yüzde 9,53, üretici fiyatlarında ise yüzde 8,65 düzeyinde gerçekleşti. (aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  TÜİK

  ,

  eylül

  http://www.radikal.com.tr/110260311026033

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zamlara bahane şimdiden hazır. (bir senaryo) - demlicay2011

  savaş halindeki bir ülkeden bahsediyoruz. siz zamın derdine düşmüşsünüz çanakkale ruhu nerede kaldı diyecekler. bunlar her şeye kılıf hazırlar yoksa bile kendileri otururu diker. taş atıp kolları mı yoruldu. kendi hayatları zaten muazzam bir biçimde garanti zaten. özel sığınakları alman mersedesleri samsung s3 leri ipad 5 leri ingiliz kumaşşarı fransız tencereleri italyan derileri hep onların. dünya türk vekiline çalışıyor desem abartmış olmam.

  Gaza zam enflasyona kar - Ari Zerdüst

  Son dönemde AKP savas harcamalarindan dolayi sadece gaza yüzde 48,5 oraninda zam yapti.Bu zamin enflasyona yüzde bir nasil yansidigini anlamis degilim..

  Vardır bir hikmeti... - serseriser

  Ne mutlu bize... Zam yaptıkça enflasyon düşüyor... Ben de patrona maaşımı düşürmesini söyledim ki alım gücüm artsın da rahat edeyim... Arkadaşlara da tavsiye ettim "çok zekisin" dediler... Bilirsiniz ileri demokrasi, ileri zeka gerektirir... Zekamla övünmek değil, size faydalı olmak için yazıyorum bunları, tavsiyemi dineyin ve amuda kalkıp bakın, o zaman dünya çok güzel görünüyor. "Amuda kalkamam belim ağrıyor" diyorsanız makarna yiyin, aynı etkiyi yapıyor...