EPDK'ya uzman takviyesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) personel yapısında değişiklik yapıldı. Böylece grup koordinatörlüğü, grup başkanlığı, danışmanlık gibi kadrolar iptal edilirken...

ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) personel yapısında değişiklik yapıldı. Böylece grup koordinatörlüğü, grup başkanlığı, danışmanlık gibi kadrolar iptal edilirken, 150'si enerji uzmanı olmak üzere toplam 208 yeni kadro oluşturuldu.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilatı ve Personelinin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik değiştirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle; 22 grup koordinatörü, 26 grup başkanı, altı kurul danışmanı, bir tabip, iki hemşire, iki kaloriferci, iki tekniker olmak üzere toplam 61 kadro iptal edildi.
208 kadro oluşturuldu
Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun teknik yapısını güçlendirecek bir değişiklikle, kurumda; 150 enerji uzmanı, 40 enerji uzman yardımcısı, 15 avukat ve üç teknisyen olmak üzere 208 kadro oluşturuldu. Petrol, elektrik, doğalgaz ve LPG piyasalarının düzenleyici konumunda olan EPDK'nın, personel yetersizliği nedeniyle lisans vermekten, denetime kadar birçok faaliyetinde aksama yaşanıyordu.