Erciyes Türk Davos'u oluyor

Erciyes Türk Davos'u oluyor
Erciyes Türk Davos'u oluyor

Mehmet Özhaseki Erciyes Projesi nin şehrin kaderini değiştireceğini söyledi.

Haber: ÖMER ŞAHİN / Arşivi

KAYSERİ- Türkiye, dünya liderlerini her yıl bir araya toplayan Davos’a rakip çıkarıyor. Kayseri’deki Erciyes Dağı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın ‘one minute’ krizinden sonra ‘daha da gelmem’ dediği Davos’u aratmayacak şekilde yeniden yapılanıyor. 30 yeni otel, 3 bin kişilik konferans salonu ve modern tesislere kavuşacak olan Erciyes, birkaç yıl sonra dünya liderlerinin de uğrak yeri olmaya aday. 

12 ay hizmet
Ticareti ve sanayicisiyle ünlü Kayseri, yeni bir sektörü keşfetti. Erciyes Dağı dünya ile yarışır kayak merkezi haline geliyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi 26 milyon metrekare olan Erciyes Dağı’nın tapusunu alınca çok yönlü çalışma başlatmıştı. İki yıl sonra bitecek tesisler ile Erciyes, sadece kış dönemi değil 12 ay hizmet verir hale gelecek.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Projesi’nin şehrin kaderini de değiştereceğini söylüyor. Kayseri’de yıllık 1.5 milyar dolar ihracat yapıldığını bunun 150 milyon dolarının kâr olduğunu hatırlatan Özhaseki, “Biz yıllarca ‘beyaz altın’a sahipmişiz. Birkaç yıl sonra sadece Erciyes ‘teki turizmden bu geliri yakalayacağımızı düşünüyoruz.3-5 bin insanımıza da istihdam sağlanacak. Erciyes, bacasız sanayi gibi” dedi. Başkan Özhaseki, Erciyes’e Ruslar, Araplar ve İsraillilerin yoğun ilgi gösterdiğini de aktardı.
Erciyes Projesi kapsamında dağın eteklerine göl kenarına tatil köyü de yapılıyor. Burada sadece kayağın yapıldığı 5 aylık dönem değil, 12 ay etkinlik eksik olmayacak. Karla yapılan sportif faaliyetlerin yanı sıra yaz döneminde yapılacak spor etkinliği de proje kapsamında bulunuyor. Erciyes, yaz kampı yapan futbol kulüpleri için de yeni cazibe merkezi olacak. Çok sayıda futbol ve antrenman sahası da yapılıyor.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108505710850571

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kafadan başlayın ! - atom_karınca

  türkiyedeki geniş çoğunluk (=dini çoğunluk) ve iktidarın anlayamadığı taş binalar tesisler yaptıktan sonra farklı insanların oraya geleceği efsanesi farklı insan değişik insan hadi adını koyalım modern dünyanın insanı özgür bir insandır ve ona göre yaşar yani siz erzurumun kayserinin ve nice yerin düşünce kafa yapısınıda belli oranda değiştiremezseniz bu yerler yandaşın diblenme tesisi olur ve elde kalır peki bu iktidar ve evdeki erkek kendine koşulsuz biat eden toplumda millet evde eş ve çocuğun değişmesini istermi ? tabiiki hayır