Erdem Başçı: Rivayetler ortaya atılmış görevimizin başındayız

Erdem Başçı: Rivayetler ortaya atılmış görevimizin başındayız
Erdem Başçı: Rivayetler ortaya atılmış görevimizin başındayız
Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, istifa etmek istediği yönündeki iddiaları yalanladı. Başçı, "Bugün yine rivayetler ortaya atılmış bunların hiçbirinin aslı olmadığına dair açıklamalar yapıldı. Bunlara hiç gerek yok" dedi.

RADİKAL - Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, sağlık durumuna ve istifa ettiği iddialarına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başçı, “ Bugün yine rivayetler ortaya atılmış bunların hiçbirinin aslı olamadığına dair açıklamalar yapıldı. Bunlara hiç gerek yok. Dolayısıyla görevimizin başındayız. Gayet iyiyim. Dün açıkladığımız gibi sağlık kontrollerimizi tamamladık. Raporlarımızı aldık. Çok şükür çok ciddi bir problem yok” dedi.

“GAYET İYİYİM STRES DOĞAL İŞİMİZ GEREĞİDİR”

Sağlık durumuna ilişkin Başçı, “Gayet iyiyim. Dün açıkladığımız gibi sağlık kontrollerimizi tamamladık. Raporlarımızı aldık. Çok şükür çok ciddi bir problem yok. Hafif bir antibiyotik tedavisi ile tedavi olacak ufak birkaç problem buldular. İltihaplanma var birkaç bölgede. Her şey yolunda. Stres doğal işimiz gereğidir” dedi.

“KAMU GÖREVİ VERİLDİĞİ SÜRECE EN İYİ ŞEKİLDE YAPILIR”

“İstifa ettiğiniz iddiaları nereden çıkıyor? İstifa etme düşünceniz var mı?” sorularına Başçı, “ Dün açıkladığımız gibi görevimizin başındayız. Bugün yine rivayetler ortaya atılmış bunların hiçbirinin aslı olmadığına dair açıklamalar yapıldı. Bunlara hiç gerek yok. Dolayısıyla görevimizin başındayız. Kamuoyuna daha önceden de gündeme başka vesilelerle gelmişti. Kamu görevi verildiği sürece yapılır. En iyi şekilde yapılır. Elimizden geldiğince sağlımız el verdiği sürece en iyi şekilde bu görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” diye yanıt verdi.
DHA

Erdem Başçı Merkez Bankası'nda kritik toplantıya katılmadı

Merkez Bankası: Erdem Başçı'nın istifası söz konusu değil

Dolardan yeni tarihi rekor

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Merkez Bankası

  ,

  Kamu

  ,

  Bugün

  ,

  istifa