Erdemir çalışanına Renault

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, "Her şey belli bir stabiliteyle gidiyor. İşler kesat görünüyor ama ramazanın etkisi var" dedi.

İSTANBUL - Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, "Her şey belli bir stabiliteyle gidiyor. İşler kesat görünüyor ama ramazanın etkisi var" dedi. Otomotiv pazarını değerlendiren Aybar, "Yılı 2004 seviyesinde kapatacağız.İstikrarın sürmesi öncelikle ticari araç satışını artıracak. Konuttaki hızlanma satışları ilk başlarda etkileyebilir ama yeni yerleşim birimleri kuruluyor. Taşınmalar başlayınca otomobil talepleri gelecektir. Ayrıca Türkiye'de pazar çok sığ. 100 kişiye 7, Bulgaristan'da 100 kişiye 24 otomobil düşüyor. AB entegrasyonu da Türkiye'deki önce ev, sonra otomobil tercihi değişebilir" diye konuştu.
İkinci elde fiyatların düşmesini anormal görmeyen Aybar, Erdemir'in özelleştirilmesine ilişkin ihaleyi Oyak'ın almasına ilişkin olarak da, 16 bin çalışanlı kurumda araç sahipliği bakımında da oranın yüksek olduğun dile getirdi. Çalışanların satın alacakları otomobillerde marka mecburiyetinin söz konusu olup olamayacağı sorusuna karşılık ise Aybar, "Marka alınacak, al" esprisini yaptı.