Erdemir için altı gruptan teklif

Erdemir'in kamuya ait yüzde 46.12'lik hissesinin blok satış ihalesine, altı firma ve ortak girişim grubu teklif verdi.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, dün saat 16.00'da dolan teklif verme süresinin...

ANKARA - Erdemir'in kamuya ait yüzde 46.12'lik hissesinin blok satış ihalesine, altı firma ve ortak girişim grubu teklif verdi.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, dün saat 16.00'da dolan teklif verme süresinin ardından teklif veren firma ve konsorsiyumları açıkladı.
Yerli ve yabancı 13 firma ve firma grubunun ön yeterlilik aldığı ihale sürecinde, Azovstal-Metinvest Ortak Girişim Grubu (Ukrayna), Corus Group PLC (İngiltere), Koç Holding A.Ş, LebGoK-Oskol Ortak Girişim Grubu (Rusya Federasyonu), Posco (Güney Kore) ve Zorlu Holding teklif vermedi. Zorlu ve Koç Holding, Erdemir için Bilgi Odası'na da girmemişlerdi.
Erdemir'in ekimin ilk haftasında yapılması beklenen ihalesinde yarışacak firma ve firma grupları şöyle: Arcelor S.A. (Lüksemburg), Ereğli Ortak Girişim Grubu (Kibar Holding A.Ş, Yıldırım Dış Ticaret A.Ş, Borusan Holding A.Ş, Tosçelik A.Ş, İÇDAŞ A.Ş, Tezcan Galvanizli Yapı A.Ş, Turkon Holding A.Ş, Diler Holding A.Ş, TOBB, Ankara Ticaret Odası, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Fiba Holding), Mittal Steel Company N.V. (İngiltere), NLMK-Open Joint Stock Company Novolipetsk Iron and Stell Corporation (Rusya Federasyonu), Nurol-Limak-Özaltın-Alkol Pazarlama Ortak Girişim Grubu ve Severstal (Rusya), OYAK.