Erdemir işçisi 2 yıl garantide

Yüzde 49'luk bölümünün blok satışı öngörülen Erdemir'de, bu hafta ya da en geç gelecek hafta ihale ilanına çıkılması hedefleniyor. Bu arada Erdemir'de oluşturulacak altın hisse için Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı, Başbakan'ın imzasını bekliyor.

ANKARA - Yüzde 49'luk bölümünün blok satışı öngörülen Erdemir'de, bu hafta ya da en geç gelecek hafta ihale ilanına çıkılması hedefleniyor. Bu arada Erdemir'de oluşturulacak altın hisse için Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı, Başbakan'ın imzasını bekliyor.
Edinilen bilgiye göre Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kararı imzalaması durumunda hemen Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulacağı ve bu hafta içinde ilana çıkılabileceği belirtilirken, muhtemel bir gecikmede ise ilanın haftaya kalabileceği vurgulanıyor. Öte yandan Erdemir şartnamesinde yatırımcılardan alınacak istihdam garantisinin, 2 yıl geçerli olacağı ve çalışanların yüzde 95'lik bölümünü kapsayacağı belirtiliyor. Bunun yanında firmadan alınacak yatırım taahhüdünün kısa sürede belirlenmesi bekleniyor.