'Erdemir'e sahip çıkarız'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Erdemir ve Tüpraş'ın özelleştirilmesi çalışmalarına tepki göstererek, "Bu ülkedeki fabrikalarımıza, madenlerimize sahip çıkmak zorundayız.

BOLU - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Erdemir ve Tüpraş'ın özelleştirilmesi çalışmalarına tepki göstererek, "Bu ülkedeki fabrikalarımıza, madenlerimize sahip çıkmak zorundayız. Tüpraş'a ve Erdemir'e sahip çıkacağız. Ülkeye destek vermek isteyenler elimizdekini avucumuzdakini almaya gelmesinler. Onlar da yenisini yapıversinler" dedi.
'Yaptığımızı elimizden almasınlar'
Deniz Baykal 21'inci Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'ne katıldı. Festivalde konuşan Baykal, Tüpraş ve Erdemir özelleştirme çalışmalarına da değindi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Fabrikalarımıza, madenlerimize sahip çıkacağız, Tüpraş'a ve Erdemir'e sahip çıkacağız. Bu ülkeye destek vermek isteyenler elimizdekini avucumuzdakini almaya gelmesinler. Onlar da yenisini yapıversinler. Biri iki yapsınlar, ikiyi üç yapsınlar. Başımızla beraber. Ama bizim yaptığımızı elimizden almaya kalkmasınlar" diye konuştu.