Erdemirli'ye kıyafet yasağı

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) A sınıfı personel için serbest kıyafet uygulamasına son verdi.

ZONGULDAK - Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) A sınıfı personel için serbest kıyafet uygulamasına son verdi. Erdemir Genel Müdürü Mehmet Aydın Müderrisoğlu imzasıyla yayımlanan yönergede, yeniden yapılanma içindeki fabrikanın özelleştirme sonrası ana şirketleriyle ortak bir kültür oluşturulması kapsamında personelin kılık-kıyafetinde yeni düzenleme yapılması ihtiyacının doğduğunu duyurdu. Giyim eşyalarının temiz ve ütülü olması, kot, kadife, spor ceket, pantolon ve etek giyilmemesi gerektiğini belirten Müderrisoğlu, şöyle dedi:
"Ağır kokulu parfümün yanı sıra tıraş losyonları kullanılmamalı, ağız ve vücut sağlığına dikkat edilmelidir. Saçlar temiz, bakımlı olmalı, kadınlar aşırı makyajdan kaçınmalıdır. Erkek personelin ilke olarak takım elbise ya da koyu renk ceket ve koyu renk pantolon giymesi esastır. Kullanılacak giysilerde lacivert, gri, siyah ve füme gibi koyu renkler tercih edilmeli, belirgin desenli takım elbiseler de giyilmemelidir. Yalnız yazın renkli kıyafetler tercih edilebilir."
Kadın çalışanların takım elbise içine giydikleri bluz ve gömleklerin çok renkli ve dekolte olmaması gerektiğini belirten Mehmet Aydın Müderrisoğlu şunları kaydetti: "Etek boylarının ofis ortamına uyacak şekilde diz hizasında bulunmasına dikkat edilmeli, aşırı yırtmaçlı ve çok dar eteklerin ise kullanımından kaçınılmalıdır."