Erdoğan: Dalgalanma doğal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, piyasalarda yaşanan dalgalanmaların piyasa ekonomisi koşullarında doğal bir hareketlilik olduğunu belirterek, "Türkiye artık, bu ve...

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, piyasalarda yaşanan dalgalanmaların piyasa ekonomisi koşullarında doğal bir hareketlilik olduğunu belirterek, "Türkiye artık, bu ve benzeri dalgalanmaları aşabilecek, bunlara karşı direnç gösterebilecek bir yapıya kavuşmuştur" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, televizyonlarda yayımlanan Ulusa Sesleniş konuşmasında, güzel ve bereketli bir baharın ardından, şimdi de güneşli, aydınlık bir yaz mevsimini karşılamaya hazırlanıldığını açıkladı. Konuşmasında ekonomideki gelişmelere değinen Erdoğan, şunları söyledi:
"Bütün aksi gayretlere rağmen Türkiye büyük fedakârlıklarla elde ettiği bu aydınlık günleri korumanın mücadelesini veriyor. Ekonomimiz, çok şükür, artık geçmişle kıyas dahi kabul etmeyecek bir seviyeye gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde uluslararası piyasaların tamamında görülen dalgalanma, Türkiye'de de bir miktar kendini hissettirmiştir.
Bu, doğal bir hareketliliktir. Türkiye artık, bu dalgalanmaları aşabilecek, bunlara karşı direnç gösterebilecek yapıya kavuşmuştur. Biz iktidara gelmeden önce, manzara neydi? Piyasalarda belirsizlik havası hâkim. Sürekli politika değişikliği, güvensizlik. Türkiye siyasetiyle, ekonomisiyle yaz boz tahtasına dönmüş..."
'Cumhuriyet tarihinin en iyi seviyeleri'
Hükümetin devraldığı Türkiye manzarasını bu sözlerle anlatan Erdoğan, üçbuçuk yılda bu tablonun tamamen değiştiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan, birçok göstergede kimi zaman Cumhuriyet tarihinin en
iyi seviyelerinin yakalandığını aktardı.