Erdoğan: Kış gelmeden doğalgaza zam yapılacak

Erdoğan: Kış gelmeden doğalgaza zam yapılacak
Erdoğan: Kış gelmeden doğalgaza zam yapılacak
Başbakan Erdoğan, doğalgaza zam yapılacağı yönündeki söylentileri doğrulayarak, kış gelmeden bu zammın gerçekleşeceğini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , akaryakıt zammı ile ilgili eleştirilere cevap verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, doğalgaz noktasında sabırlı gittiklerini, fakat dünyadaki akaryakıta gelen zamlar sebebiyle doğalgazın da bundan ciddi manada etkilendiğini belirterek, “Kışa girerken böyle bir adımı atacağız” dedi.

Erdoğan, Kanal 7’de katıldığı İskele Sancak programında şunları söyledi:
"Biz doğalgaza mecburen zammı yapmak durumundayız. Bu zam yapılmadığı takdirde siz hepsini Hazine’ye devrediyorsunuz. Ödemeye devam ediyorsunuz ve bu sizleri aynen komşu ülkelerde zamanında müdahaleler yapılmadığı şöyle göz önüne alındığında bu hale getirilmiştir. Biz aynı duruma düşmek istemiyoruz. Biz diyoruz ki biz her şeyi planlı bir şekilde yürütelim, yapalım. Paramızın değerini korurken, vatandaşımızın satın alma gücünü artıralım ve hiçbir zaman da enflasyon baskısı altında bizim vatandaşımız kalmasın"

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110185911018594

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bağımlılık - Kara Bayrak

  Tamam da neden her yere doğal gaz şebekesi döşeniyor. Diyarbakır dahil doğal gaz kullanmayan yer kalmadı neredeyse bu dış ülkelere bağımlılık bağımlılığı niye hele kömür zengini bir ülkeyken

  Zam ayari - Ari Zerdüst

  Degerli Erdoganin milleti bu bir ayardan ibaretir.Sadece vatandas madur olmasin diye ayar verilmistir.Zam ile tek bir alakasi yoktur.Milletimizin hayiri icin ne gerekirse bundan böylede yapilacaktir...Bazilari savas harcamalarindan cikan acigi kapatmak icindir diyors,bu bölücü hayinlarin propagandasidir.Sakin inanmayin..Kis gelmeden önce gaza bir ayar verdik sadece rahatiniz icin...

  ne hoş - snout

  iyi uykular türkiye...

  Bana ne ya; kullanan düşünsün, di mi? - Sömsöm Yarim

  Bakanın kafasında "İçkiyi sadece CHPliler içiyor; doğalgazı sadece CHPliler ve zenginler kullanıyor." gibi bir algı var herhalde. İçkinin fiyatı artınca AKP'ye oy veren hurdacı, 5 liraya aldığı şarabı 7 liraya alır, yine AKP'ye oy verir; mütedeyyinler de zaten "İçki fiyatları artınca artık kimse içki içmez, imana gelir" diye kendilerini kandırmaya devam eder. Olsa olsa kaçak içki imalathanelerinin sayısı artar. Memleketin yarısı sadaka/rüşvet AKP kömürü kullanarak ısınıyor; doğalgazın fiyatı artarsa kullanan sayısı düşer; kömüre dönüş olur. Kömüre dönüş olunca beleş AKP kömürü olur; beleş AKP kömürü olunca gelsin oylar, gelsin "Halk İradesi". AKP kömürüyle gelen "Halk İradesi"yle de gelsin "Türkiye 2023". Tabii hava kirliliği de cabası. 1980li yılların Ankara'sını bir hatırlayın bakalım.