Erdoğan-Sabancı buzları eritecek

İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterisinde polisin kadınlara tavrını eleştiren TÜSİAD'a sert çıkarak karşı karşıya gelen Başbakan Tayyip Erdoğan bu örgütle buzları eritiyor.

ANKARA - İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterisinde polisin kadınlara tavrını eleştiren TÜSİAD'a sert çıkarak karşı karşıya gelen Başbakan Tayyip Erdoğan bu örgütle buzları eritiyor. Erdoğan, TÜSİAD Başkanı
Ömer Sabancı ve yönetim kurulu üyeleriyle, 2 Haziran'da Başbakanlık'ta bir araya gelecek. Gerilim, Sabancı'nın İstanbul'daki 8 Mart'taki Dünya Kadınlar Günü gösterilerinde, polisin kadınlara dayak atmasını eleştirmesi nedeniyle patlak vermişti. Erdoğan, polisi eleştiren Sabancı'yı, TOBB'un bir toplantısında, suikasta kurban giden Özdemir Sabancı'yı kastederek, "Amcasının katili orada (Brüksel) dururken, onların ağzıyla, işlerine yarayacak demeç veriyor" diye eleştirmişti. Erdoğan'ın bu çıkışı üzerine Sabancı ve TÜSİAD yöneticileri, davet edilmelerine karşın Erdoğan başkanlığındaki Ekonomik ve Sosyal Konsey'e katılmamıştı.