Erdoğan'dan gözdağı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akaryakıta 20 gün içinde 3-4 kere zam olamayacağını, bunu yeniden rayına oturtacaklarını ifade ederek,
"Buradaki adaletsizliği tam manada meydana çıkarırsak, varsa böyle bir şey, tekrar yeni bir kanunla akaryakıt işini devlet olarak ele alırız" dedi.

ARTVİN - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akaryakıta 20 gün içinde 3-4 kere zam olamayacağını, bunu yeniden rayına oturtacaklarını ifade ederek,
"Buradaki adaletsizliği tam manada meydana çıkarırsak, varsa böyle bir şey, tekrar yeni bir kanunla akaryakıt işini devlet olarak ele alırız" dedi.
Başbakan Tayyip Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde yağmur altında vatandaşlara hitap etti.
Karadeniz Sahil Yolu ile birlikte bölgenin kalkınmasında önemli bir adım atılacağına işaret eden Erdoğan, bu yolla bölgenin dünya turizminde farklı çekim alanı haline geleceğini söyledi. Erdoğan, 544 kilometrelik sahil yolunun, dünyada hiçbir ülkede bulunmadığını vurgulayarak, yolun medeniyet göstergesi olduğunu ifade etti. Esprili bir dille, yıllar önce bir politikacının 'Kayseri'ye denizi getirme' vaadinde bulunduğunu ancak bunu yapamadığını anlatan Erdoğan, "Biz Kayseri'ye denizi getirdik" diye konuştu.
'Kayseri'ye deniz geldi'
Erdoğan, Kayseri'ye yapılan baraj ile ilin çehresinin değiştiğini, barajda kayıkların yüzdüğünü, çevresinde de güzel bir yerleşim oluştuğunu dile getirdi.
Yapılması düşünülen baraj nedeniyle Yusufeli'nin, yeni bir yerleşim alanına taşınmasının gündemde olduğunu hatırlatan Erdoğan, yeni yerleşim alanı için bölgede helikopterle incelemelerde bulunacağını söyledi. "Çağdaş bir Yusufeli kurulmayacaksa, ben bu işin içinde yokum" diyen Erdoğan, Yusufeli'ni mağdur etmek istemediklerini sözlerine ekledi.
'Yolgeçen hanı değil'
Konuşmasında ekonomiye de değinen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Daha önceki dönemlerde her gün 'zam, zam' diyorlardı. Şimdi, zam sesi duyuyor musunuz? Akaryakıta var, ona da altı ay mühlet verdik. Altı ayın sonunda buradaki adaletsizliği tam manada meydana çıkarırsak, varsa bir şey, tekrar yeni bir kanunla akaryakıt işini devlet olarak ele alırız. Akaryakıta, 20 gün içinde 3-4 kere zam olmaz. Bunu yeniden rayına oturtacağız. Çünkü zorunluluğumuz var. Bunun gereğini yapacağız. Bu iş, yolgeçen hanına döndürülemez. Hele tüpgazda yüzde 30'lara varan zam var. Garip gureba, fakir fukara vatandaşı silkeleme hakkına kimse sahip değildir."