Erdoğan'dan işsizliği azaltma sözü

Başbakan Tayyip Erdoğan dün gece yaptığı 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında yeni dönemde en önemli hedeflerinin işsizliği azaltmak olduğunu söyledi.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan dün gece yaptığı 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında yeni dönemde en önemli hedeflerinin işsizliği azaltmak olduğunu söyledi. Erdoğan Türkiye'nin, 'günü kurtaran değil, ileriye bakan bir ekonomiye sahip olduğunu' belirterek şunları söyledi:
"Yapılacak işler bitti mi? Elbette hayır... Şimdi odaklanmamız gereken sorunlardan biri işsizliktir. Türkiye genç bir nüfusa sahip. Dört yıldır, kapanan kepenklerin yeniden açılması, yeni yatırımların, yeni iş imkânlarının ortaya çıkması için çaba harcıyoruz."
'Yeni işsiz eklenmiyor'
"Nüfus artışımıza rağmen Türkiye işsizler ordusuna yeni işsizler ekleyen ülke olmaktan çıktı. İstediğimiz seviyede olmasa da istihdamın artmaya başlaması ekonomi ve toplumsal hayat açısından önemli. İşsizlikteki artış eğilimini tersine çevirmek, ekonominin en zor başarabileceği işlerden. O sebeple istihdamdaki artış eğilimini gelecek adına da son derece hayırlı, umutlu işaret olarak görüyoruz."