Erdoğan'dan kredi müjdesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere Ziraat Bankası'ndan kullandırılan tarımsal kredi faiz oranlarını 4 Temmuz'dan itibaren yüzde 8-15 aralığına düşürüleceğini ve piyasa fiyatlarının altında faiz uygulanacağını açıkladı.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere Ziraat Bankası'ndan kullandırılan tarımsal kredi faiz oranlarını 4 Temmuz'dan itibaren yüzde 8-15 aralığına düşürüleceğini ve piyasa fiyatlarının altında faiz uygulanacağını açıkladı. Erdoğan, Türk Telekom ihalesinin ekonomiye duyulan güvenin göstergesi olduğunu söyledi. Erdoğan dün, partisinin MKYK toplantısına ara vererek ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu:
KONUTA 150 TRİLYONLUK KAYNAK: TOKİ ile Ziraat Bankası arasında bir protokol imzalandı. Protokole göre Ziraat Bankası toplu konut için 150 trilyon liralık kaynak aktaracak.
İHALE GÜVENİ GÖSTERDİ: İhaleyi Oger Telecom'un kazanması Türkiye ekonomisinin uluslararası piyasalardaki güvenini gösterdi. İhaleyle Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirilmesinde tarihi adım atıldı. 2000'de iki defa ihaleye çıkılmış, 2001'de bir kez daha ihale açılmış ancak üç ihalede de teklif gelmemişti.
ÇALIŞANLAR YAN GELİP YATMAYACAK: Piyasaların artan güveni ile yabancı sermayenin Türkiye'ye girişi hızlanacaktır. Telekom'un özelleştirilmesine yönelik tepkiler 'ideolojik yaklaşım' dır. Meydanları dolduran insanlar ne istediğini bilmiyor. Telekom çalışanı sokağa atılmayacak. Ancak bundan sonra yan gelip yatamayacaklar. Olay bu kadar basit.