Erdoğan'dan müteahhitlere sitem

Başbakan Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu'nun bir an önce bitirilmesi için müteahhitlere, 'elinizden geleni yapın' mesajı verdi. Müteahhitler de finans sorununu hatırlatarak, sıkıntının çözülmesini istedi.
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, Karadeniz Sahil Yolu'nun bir an önce bitirilmesi için müteahhitlere, 'elinizden geleni yapın' mesajı verdi. Müteahhitler de finans sorununu hatırlatarak, sıkıntının çözülmesini istedi.
Erdoğan, dün Karadeniz Sahil Yolu'nu inşa eden 20 müteahhitle Başbakanlık Merkez Bina'da görüştü. Erdoğan'nın, basına kapalı toplantıda geçen hafta sonu yaptığı Karadeniz seyahatini gündeme getirdiği öğrenildi. Gezisi sırasında yolun 2006 sonunda bitirileceği sözünü verdiğini söyleyen Erdoğan, "2005 sonunda bitirileceği yönünde de söz vermiştik" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "Ben vatandaşa, bu yolun 2005 sonunda biteceğini söylemiştim. Verdiğim sözü tutamadık. Bunda coğrafi şartların etkisi olabilir ama sizlerin de daha yoğun çalışması gerekiyor. Geçen hafta sahil yolu zamanında tamamlanamadığı için vatandaştan özür diledim. Ama onlara, 2006 sonunda biteceğine dair kesin söz verdim. Yolu bu yıl sonuna kadar bitirmenizi istiyorum"
'Tesis satıp paranızı öderiz'
Müteahhitler de otoyolun zamanında bitmeme nedeni olarak finans sorununu gösterince Erdoğan, "Gereken desteği; bütçe imkanları ölçüsünde vermeye çalışacağız. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün İstanbul'daki bazı tesisleri var. Onları satıp sizin paranızı oradan karşılamayı düşünüyoruz. Ama siz o yolları 2006 sonuna kadar yetiştirin. Paranız bilahare size ödenir" dedi.