Erdoğan'dan pembe tablo

Türkiye'nin 2005'e 'devrimsel nitelikte bir adım' olan YTL ile girdiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, "Ekonomideki trend hep yükselecek" diye konuştu.

BURSA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2005'e ekonomide devrimsel nitelik taşıyan bir adımla girildiğini belirterek, "Güçlü bir yıl, güçlü bir döneme giriyoruz" dedi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından inşa ettirilen Gürsu Endüstri Meslek Lisesi'nin açılışı, Başbakan Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katıldığı törenle yapıldı.
Başbakan Tayyip Erdoğan, temelin 17 ay geçtiğini belirtip şunları söyledi:
"2005 bizler için çok daha güçlü bir yıl. Güçlü bir yıl, güçlü bir döneme giriyoruz. Bu temeli attığımız günden bugün çok daha ilerideyiz, çok daha güçlüyüz ve inanıyorum ki yarınlarımız bugünlere göre çok daha güçlü olacak. Bunu, attığımız her adımda, ülkemizin dolaştığımız her yerinde, ülkemizin dışında dolaştığımız ülkelerde çok daha açık ve net görüyoruz.
Dikkat ederseniz, 2005'e ekonomide devrimsel nitelik taşıyan bir adımla girdik. O da artık bol sıfırlarla çekilemez olan, taşınamaz olan paramızın itibarını kendisine iade etmek suretiyle YTL ile 2005'e girdik. Bununla birlikte inanıyorum ki ekonomideki trend her gün yükselecek ve bizler geleceğe çok daha farklı bakacağız."
Dev eğitim kompleksi
Erdoğan Bursa'da ayrıca 6 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğrenim göreceği 10 milyon dolar maliyetli BTSO Eğitim ve Spor Vadisi'nini temelini attı. Eğitim ve Spor Vadisi Bursa'da üniversiteden sonra en büyük eğitim kompleksi olacak. Bursa'nın Osmangazi İlçesi Atıcılar Mahallesi'nde 130 bin metrekare alana inşa edilecek olan BTSO Eğitim ve Spor Vadisi'nin toplam inşaat alanı 35 bin metrekare olarak belirlendi. BTSO, 8 okulu ve sosyal tesisleri bünyesinde barındıracak Eğitim Vadisi'ni gelişime açık olarak projelendirdi. İlerleyen dönemlerde ek eğitim tesisleri inşa edilebilecek.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Spor Vadisi bünyesinde; anaokulu, bilsem okulu, çok amaçlı salon, ilköğretim okulu, iki küçük spor salonu, lise, meslek lisesi, müşterek tesisler, otistik çocuklar okulu, sosyal bilimler lisesi, spor lisesi, tribünlü spor salonu, yurt binası yer alacak.