Erdoğan'dan turizmciye söz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek yıl, turizm sektöründe uygulanan KDV oranının düşürüleceği müjdesini verdiği bildirildi. Başbakan Erdoğan, Antalya Kundu'daki IC Green Palace Otel'de turizmcilerle bir araya geldi.

ANTALYA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek yıl, turizm sektöründe uygulanan KDV oranının düşürüleceği müjdesini verdiği bildirildi. Başbakan Erdoğan, Antalya Kundu'daki IC Green Palace Otel'de turizmcilerle bir araya geldi.
Toplantı sonrası soruları yanıtlayan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Müfit Kaptanoğlu, turizmcilerin KDV oranlarının yüksekliğinden yakınması ve rakip ülkelerde KDV oranının yüzde 7-8'ler civarında olduğunu söylemeleri üzerine, Başbakan Erdoğan'ın, 2006'da turizmde uygulanan yüzde 18 oranındaki KDV'nin yüzde 7-8'lere düşürülebileceği müjdesini verdiğini aktardı.
Kaptanoğlu, Erdoğan'ın bu konuda çalışma yapılmasını isteyeceğini ve gelecek yıldan itibaren de turizmde KDV'nin düşürüleceğini ifade ettiğini söyledi. Kaptanoğlu, Başbakan Erdoğan'ın, turistik tesis elektrik fiyatlarının da düşürülmesi yönünde çalışma yapılacağı sözünü verdiğini anlattı ve yabancıya mülk satışı konusunda turizmcilerden destek istediğini kaydetti.