Erdoğan'ı kızdıran kadın Türkiye'ye geliyor

Erdoğan'ı kızdıran kadın Türkiye'ye geliyor
Erdoğan'ı kızdıran kadın Türkiye'ye geliyor
Türkiye'nin notunu pozitiften durağana çeviren raporun altında imzası bulunan S$P Türkiye baş analisti Eileen X. Zhang, Türk yetkililerle görüşmek için 16 Mayıs'ta İstanbul'a geliyor

Milliyet gazetesinin haberine göre, Türkiye ’nin görünümünü 1 Mayıs’ta pozitiften durağana çeviren Standard&Poor’s (S&P), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ı çok kızdırmıştı. S&P'nin Türkiye raporunu yazan Çinli analist 16 Mayıs'ta Türkiye'ye geliyor.
S&P yönetimi, Başbakan Erdoğan'ın sert eleştirisi sonrası ‘kendini anlatmak’, S&P’nin faaliyetleri hakkında bilgi vermek, Türkiye’nin performansı ile öngörüleri değerlendirmek amacıyla bir dizi temaslarda bulunacak.

Uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P'yi, Global Operasyonlar ve Analizlerden Sorumlu Başkanı Paul Coughlin, Türkiye Bölge Müdürü Zeynep Holmes ve Türkiye Baş Analisti Eileen X. Zhang temsil edecek. katılacak.


TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRAN ANALİST KİMYACI

Türkiye’nin kredi notu görünümünü pozitiften durağana indiren Standard&Poor’s (S&P) raporunda S&P Türkiye Baş Analisti Eileen Zhang’ın imzası var. Eileen Xiaoyu Zhang, Çin’in eski başkentlerinden Nanjing’de yetişti. Zhang 1989 - 1995 arasında Nanjing Yabancı Dil Okulu adlı eğitim kurumunda İngilizce öğrenim gördü.

1995 - 1997 arasında yine Nanjing şehrindeki Çin Eczacılık Üniversitesi’nde eczacılık eğitimi alan Zhang 1997 - 2001 arasında da ABD’nin New York şehrindeki Bard College’da hem kimya, hem ekonomi okudu.

2001 - 2002 arasında ise İngiltere’de London School of Economics’te ekonomi mastırı yaptı. Zhang Londra’da profesyonellere eğitim veren BPP adlı öğrenim kurumunda 2003 - 2005 arasında finansal analiz eğitimi aldı. 2001 - 2002 arasında 10 ay Credit Agricole’da çalışan Zhang, Temmuz 2002’de S&P kadrosuna katıldı. S&P’de 10’uncu yılını dolduracak olan Zhang daha çok Avrupa ülkelerinin analizlerini yapıyor.(Milliyet)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108778110877815

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HAYAL - HARAYDIN

  yUNANİSTAN'I GÖRMEDEN Yunanistan çöküşü hakkında karar veremezsiniz? Yunanistan çöküşünün sebebi Türklerle sürekli askeri gerginlik ve yarış yaratarak milli kimlik tatmini ve kolay seçim kazanma merakı ve çalışmadan kazanmadan üretmeden tüketme merakıdır.Bu meraklar her ülkeyi batırır.Yunanlılar asla kendilerinin olmayan Türklerin Venedik ve Cenevizlilerden aldıkları ve yüzyıllarca vatan yaptıkları Ege ve Akdenizin sayısız adalarına İtalya'nın lüzumsuzluğuyla gereksiz sahiplenerek altından kalkmayacakları askeri yükümlülükler altına girmişlerdir.Türki'yeden yüzerek geçilen bu adaları ve arkasındaki psikolojiyi görmeden Yunan batışı hakkında karar yazamaz, hüküm veremezsiniz.Eğitim süper de tüm üniversitelerin derdi öğrencilerine hayatın içinde uygulamalı eğitim yaptıracak alt yapıya direnmeleridir.Uygulamasız eğitim ancak bu kadar olur.Üniversiteler ilgi alanlarının tamamında tam yada yüzde 50 ortaklı uygulama kurum ve kuruluşlarına sahip olmalıdır.Hatta Kıbrıs Üniversite tarafından idare edilen bir uygulama üniversitesi olsa nasıl olur? Ya da küçük bir adada bir üniversite uygulama ülkesi kurulabilir mi? İran sınırına bir Tuğrulçağ uygulama şehri kursak.10 üniversite 1 m,ilyon öğrenci tüm kurum ve kuruluşlar üniversite ilgili kurum ve halk ortaklığının olsa, vali rektörler arasından seçilse. İl müdürleri dekanlar arasından.......

  SÜPER EĞİTİM - HARAYDIN

  Eğitim tamam süper ama teorik eğitim pratikten yoksunsa kişiyi ve kararlarını isabetli kılmaz. Yani bu uzman Türkiye uzmanı, Türkiye hakkında hüküm veriyor ve gerçekte hiç Türkiye'ye gelmemiş, Türkiye'den haberi yok, başakasının hazırladığı verilerle hiç görmediği bir ülke hakkında tam isabetli kararlar verdiğini sanıyor öyle mi?

  Derhal Önlem Alınmalıdır! - ramka

  Başbakanımız tez elden bir kararname çıkarmalı ve Türkiye'nin notunu aşağı çekenlerin Türkiye'ye adım atmasını önlemelidir! Nasıl olur yahu, sen kimsin ki Erdoğan hükümetinin notuyla filan oynuyorsun? Sana "millet" haddini bilirmese bile artık kendisi "millet" olmuş olan Erdoğan haddini bildirecektir! Kanımca Erdoğan bütün kurum ve kuruluşları (artık hepsi kendine tabi) harekete geçirmeli tüm Türkiye "E.X.Zhang, Türkiye sana mezar olacak afişleriyle donatılmalı. Elbette her şeyin en doğrusunu Başbakan Erdoğan bilir; ama ben bu afişlemenin özellikle İstanbul'da çok geniş yapılmasını önermekteyim. Çünkü adı lazım değil söz konusu E.X.Zhang, direkt İstanbul'a geliyor. Herhalde yedi düvele dik duran Başbakanımız, kendini eleştirenlere bu kutsal vatan topraklarına ayak basmasına izin vermeyevektir. Amin!

  Bravo!, sayin basbakana - mavran

  Bu zavalli kadinin sucu: batililarin agizla konusmasi, batili olmayipta batililari memnun etmek icin batili agiziyla konusan bircok bir cok dogulu, ortadogulu, kuzey afrikali insan var. Bu batililarin yillardir uyguludigi pisikolojik sindirme savasitir. Yazik yillarca hepa edilien Turkiyenin gecmis yillarina!. Boyle bir basbakan Turkiye tarihinde ne zaman gordu?. bravo . Turkiyenin haklri pisiriklikla cozulmez

  Okumus - root

  Kadin okumus, 10 senedir de S&P analizlerini yapiyor. RTE niye bu kadar bozuldu konuya anlamadim. Sanirim Turkiye ekonomisi sadece vekillere ve bakanlara guzel (o maaslarla normal gerci). Belki E.X Zhang imam hatipli olsaydi isler degisirdi.