Erdoğan'la buzlar erimedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un Rektör Yücel Aşkın davası ile ilgili açıklamalarının ardından suç duyurusunda bulunmasıyla başlayan süreçte TÜSİAD'la 'buzların erimediği' ortaya çıktı.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un Rektör Yücel Aşkın davası ile ilgili açıklamalarının ardından suç duyurusunda bulunmasıyla başlayan süreçte TÜSİAD'la 'buzların erimediği' ortaya çıktı.
TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı dün Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan, Devlet Bakanı Beşir Atalay ile Başbakanlık'ta görüştü.
Edinilen bilgiye göre Sabancı, aynı saatlerde Başbakanlık'ta bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek için randevu bile istemedi. Basına kapalı görüşmenin ardından Sabancı, TÜSİAD'ın Yurtdışı İletim Projesi'nin 2006 yılına dönük detaylı çalışma planını sunarak, görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi. Sabancı, "AB sürecinde yavaşlamaya dikkat çekmiştiniz daha önce, bunu da dile getirdiniz mi?" sorusu üzerine ise şunları söyledi: "AB sürecinde tarama konusu olumlu yönde ilerliyor. Bununla birlikte iletişim projesinin çok önemli olduğunu ve TÜSİAD olarak yurtdışında 2006'da nasıl bir iletişim planı içerisinde olduğumuzu kendilerine sunduk, görüşlerini aldık."