Ereğli, Erdemir için ayakta

Hükümetin, Erdemir'in blok satışı kararını protesto etmek için bugün Ereğli'de düzenlenen miting ve yürüyüşe katılan yaklaşık 15 bin kişi iktidarı sert dille uyararak blok satışa sonuna kadar karşı koyacaklarının mesajını verdi.

ZONGULDAK - Hükümetin, Erdemir'in blok satışı kararını protesto etmek için bugün Ereğli'de düzenlenen miting ve yürüyüşe katılan yaklaşık 15 bin kişi iktidarı sert dille uyararak blok satışa sonuna kadar karşı koyacaklarının mesajını verdi. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Erdemir'in blok satışına karşı düzenlenen miting yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla başladı. Erdemir Gülüç Kapısı önünde toplanan binlerce kişi 4 kilometre yürüdükten sonra kent merkezindeki Atatürk Anıtı'na geldi. Ereğli halkının tam destek verdiği mitinge, Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, DYP Başkan Yardımcısı Celal
Adan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğyu, EMEP Genel Başkanı Levent Tüzel, ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Alper Taç, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol ve 15 milletvekili, DSP Genel Sekreteri Tayfun İşli, Ereğli'nin ANAP'lı Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileri ve Erdemir işçisi katıldı.