'Erken seçim halka ihanet'

Erken seçim taleplerini ısrarla geri çevirmeyi sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan, erken seçim konusunda atılacak bir adımı millete ihanet olarak gördüklerini söyledi.

ANKARA - Erken seçim taleplerini ısrarla geri çevirmeyi sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan, erken seçim konusunda atılacak bir adımı millete ihanet olarak gördüklerini söyledi.
Erdoğan, dün Bilkent Oteli'nde yapılan AKP İl Başkanları toplantısının açılışında erken seçim isteyen muhalefete şu sözlerle yüklendi: "Siyasi gelecekleri açısından karanlığı iyice görmeye başlamışlardır. Kendi çatılarının çökmeye başladığını görmüşlerdir. Bünyelerinde artık bir hastalığın gerçek manada tezahür ettiğini, bir parçalanmayı görmeye başlamışlardır. 'Bir arada nasıl durabiliriz, iki yıl daha acaba benim partim bu işe tahammül edebilir mi?' diyorlar. Edemez. Bunun için de 'Artık seçim var, çalışacağız, ha gayret, bak bir şeyler olacak' diyerek, bir arada tutmanın gayretidir, başka bir şey değildir.
Milletimiz bize 5 yıllık vekâleti, bu ülkenin içine düştüğü karanlık günlerden çıkarmak için verdi. Parlamentoda yüzde 65'lik bir güce sahibiz ve beş yılı da hakkıyla yerine getirerek, seçime öyle gireceğiz. Kimse erken seçim, merken seçim beklemesin, böyle bir şey yok. Biz böyle bir adımı, böyle bir kararı milletimize ihanet olarak görürüz. Kimse böyle bir hevesin içerisine girmesin."