Ersin Özince'den 'ev alın' çağrısı

Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, konut kredisi faizlerinin 'çok uygun' olduğunu belirterek "Bu fiyat, bence güzel" dedi.

İSTANBUL - Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, konut kredisi faizlerinin 'çok uygun' olduğunu belirterek "Bu fiyat, bence güzel" dedi. Özince, fiyatların göreceli olarak hızlı yükseldiğini, faizde anormallik olmadığını söyledi.
GYODER'in Zirvesi'nde konuşan Özince, konut fiyatlarında büyük şehirlerde çok hızlı yükseldiğini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Yabancılar gayrimenkul sektörüne gerek doğrudan, gerekse GYO hisselerine yatırım yaparak ciddi ölçüde ilgi gösteriyor. GYO'ların ve diğer doğrudan yatırımların yerli yatırımcılar açısından da cazibesi artıyor. GYO'ların mümkün olduğunca küçük yatırımcıya hitap edebilmesini tekrar sağlamalıyız."
Türk bankacılık sektöründe pazar payı almanın fiyatının 'giderek arttığını' söyleyen Ersin Özince, 'Bu trend bu yıl da devam eder mi?' sorusuna ise, "Çok abartılı gelişeceğini düşünmüyorum" yanıtını verdi.