Ersin Özince'den hükümete uyarı

İş Bankası Genel Başkanı Ersin Özince, Merkez Bankası atamalarıyla ilgili olarak tereddütler yaratılmayacak şekilde hareket edilmesi gerektiğini belirterek, "Çok endişe ediyorum.

İSTANBUL- İş Bankası Genel Başkanı Ersin Özince, Merkez Bankası atamalarıyla ilgili olarak tereddütler yaratılmayacak şekilde hareket edilmesi gerektiğini belirterek, "Çok endişe ediyorum. En ufak bir istikrarsızlıkta, başkalarının tetikleneceğinden, ister istemez kriz dönemini yaşayanlar korkuyor" dedi. Özince CNN Türk'te katıldığı bir programda Merkez Bankası ile ilgili soruları yanıtladı. Özince, "Bütün işaret etmek istediğim bu konularda çok dikkatli, yine teamüllere uygun hareket etmekte yarar var. Hiçbir şekilde boşluklar, tereddütler yaratılmayacak şekilde hareket etmek lazım. Ben bunu çok iyi bildiğimden söylemiyorum ama çok endişe ediyorum. En ufak bir istikrarsızlıkta, ister istemez biz kriz dönemini yaşayanlar korkuyoruz" diye konuştu.
Merkez Bankası'nda kadroların çok ciddi değişmesinden endişe duyuyorum" diyen Özince, "Serdengeçti'nin konumunun ekonomi yönetiminin tercihleriyle ilgili olabileceğini düşünüyorum, siyasetten etkilenmeye karşı olmakla beraber" diye konuştu. Serdengeçti'nin emeklilik süreciyle birlikte başkan yardımcılarının önemli bir bölümünün görevinden ayrılmasıyla ilgili olarak Özince, "İçime sinen bir durum değil. Yazık oldu." demekle yetindi.