Ertegün'den Erdoğan'a ziyaret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün ABD'nin ünlü müzik şirketlerinden Atlantic Records'un sahibi ve TGRT'ye talip işadamları arasında gösterilen Ahmet Ertegün'le bir araya geldi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün ABD'nin ünlü müzik şirketlerinden Atlantic Records'un sahibi ve TGRT'ye talip işadamları arasında gösterilen Ahmet Ertegün'le bir araya geldi. Ertegün, dün Başbakanlık Merkez binaya Erdoğan'ın Dış İlişkiler Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Egemen Bağış'la birlikte geldi. Başbakanlık kaynakları Ertegün'ün Başbakanlık binasına Amerika'dan tanıştığı Egemen Bağış'ı ziyaret etmek için geldiğini, 'çok kısa bir süre de hal-hatır sormak için' Başbakan Erdoğan'la görüştüğünü söyledi.
Başbakanlık'ta dört saat kalan Ahmet Ertegün'ün adı İhlas Grubu'nun patronu Enver Ören'in satmaya karar verdiği TGRT'yi almak isteyen yatırımcılar arasında geçiyor. Ertegün'ün TGRT'yi satın almak için aralarında kozmetik devi Estee Lauder'in sahibinin de bulunduğu bir grup Amerikalı yatırımcıyla birlikte hareket ettiği belirtiliyor. Ancak Ertegün geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada medya sektöründe yatırım için birtakım temaslarda bulunduğunu belirtmiş, ancak şimdilik sonuçlanmış bir iş olmadığını ifade etmişti.