Ertürk: Çok memnunum

Çukurova Holding'in patronu Mehmet Emin Karamehmet'in 1.9 milyar dolar borçlu olduğu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun(TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk satıştan çok memnun olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Çukurova Holding'in patronu Mehmet Emin Karamehmet'in 1.9 milyar dolar borçlu olduğu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun(TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk satıştan çok memnun olduğunu söyledi. Operasyonla, taraflar arasında yapılan eski anlaşmaya göre her ay sonu Mehmet Emin Karamehmet'ten 135 milyon dolar tahsil edecek olan Ertürk için peşin tahsilat umudu da doğmuş oldu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Ahmet Ertürk bu konuda şunları söyledi:
"Bu satış, bizim Çukurova Holding'den tahsilat yapmamızı da kolaylaştıracak. Turkcell Holding'in yüzde 20 hissesi bizde rehinde. Çukurova bu hisseleri alıp TeliaSonera'ya verecek. Bu hisseleri verirken biz de paramızı alacağız. Böylelikle Pamukbank nedeniyle gruptan olan alacağımızı bitirmiş olacağız. Ayrıca satışla ilgili bir diğer önemli konuda Yapı Kredi Bankası'nın bünyesini sağlamlaştıracak bir kaynağın teminine katkıda bulunması. Bu iş herkes için, ülkemiz için çok iyi oldu."