Erzurum'da bin kişiye iş

Erzurum'da bin kişiye iş
Erzurum'da bin kişiye iş

Finansbank, Erzurum Çağrı Merkezi ni 8 milyon liralık yeni bir yatırımla büyüterek, tekrar açılışını yaptı.

Finansbank, Erzurum Çağrı Merkezi'nde bin yeni istihdam sağlayacak. 2017'ye kadar şehre yapılan yatırım 25 milyon TL'yi bulacak.
Haber: OKTAY ÖZDABAKOĞLU / Arşivi

ERZURUM- Finansbank, dört yıl önce 11 milyon liralık yatırımla temellerini attığı Erzurum Operasyon ve Çağrı Merkezi’ni, 8 milyon liralık yeni bir yatırım ile büyüttü. Yeni merkezin açılışı ile Erzurum’da bin kişiye kadar istihdam sağlayacak olan Finansbank’ın 2017 yılına kadar şehre yapacağı yatırımlar 25 milyon liraya ulaşacak. Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin tanıtımı için düzenlenen ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in de katıldığı törende konuşan Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO’su Ömer Aras, Erzurum’a yaptıkları yatırımı daha da ileriye götürmek istediklerini söyledi. 

Aylık 3.5 milyon çağrı
2008 yılında açılan Finansbank Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin Marmara Bölgesi dışında kurulan, doğrudan batıya hizmet veren ilk ve tek bankacılık merkezi olduğunu belirten Aras, “Önümüzdeki 10 yıl içerisinde operasyon ve çağrı merkezlerimizin burada daha da gelişmesini planlıyoruz. İleriye dönük yatırımlarla Erzurum’da daha fazla istihdam yaratacağız” dedi. Söz konusu merkezin aynı zamanda bir bankacılık okulu misyonu taşıdığının altını çizen Aras, “Bugüne kadar bankamız içindeki çeşitli operasyonlara, bu merkezden 60 çalışanımız seçildi ve transferleri yapıldı” dedi.
Yeni merkezin Finansbank’ın yurt çapındaki 4 milyon müşterisine hizmet sunma kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu ise, “Finansbank olarak aylık 3.5 milyonun üzerinde çağrı alıyoruz” dedi. 

Göçü tersine çevirecek
Bölgedeki göç hareketini tersine çevirmeyi de desteklediklerinin altını çizen Güzeloğlu, şimdiye kadar sadece İstanbul ’dan 12 kişinin Erzurum’a geri döndüğünü vurguladı. Çağrı merkezinde yüzde 60 oranında Erzurum’da yaşayan veya okumak için kente gelmiş kişiler çalışırken, yüzde 40 da diğer şehirlerden iş olanağı için Erzurum’a gelenler oluşturuyor.
Yeni bina açılışı öncesi Finansbank ile Atatürk Üniversitesi arasında bir protokol imzalandı. üniversite ile yapılan protokol kapsamında, Üniversite’nin Açıköğretim Fakültesi Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı kapsamında kullanılacak bazı ders kitapları Finansbank’ın desteklediği danışmanlar tarafından yazılacak. Finansbank Operasyon Merkezi’nde ayrıca, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için bir derslik de tahsis edildi.

Halka arz gündemde
Finansbank’ın yüzde 20-25 hissesinin halka arzına da değinen Ömer Aras, “Bu istek devam ediyor. Piyasa koşulları elverişli olursa halka arzı yapılacak” dedi. Bankacılık sektöründeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Aras, sektörde segmental olarak bir konsolidasyonun bulunduğunun altını çizdi. Kredi kartı markası bulunan 6 banka olduğuna işaret eden Aras, “Finansbank,ö kredi kartının üstüne adını yazan bankalar arasında bulunuyor” diye konuştu.

bigPara.com