'Eşcinsel olmasam, CEO olamazdım'

'Eşcinsel olmasam, CEO olamazdım'
'Eşcinsel olmasam, CEO olamazdım'
Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HCBC'nin İngiltere CEO'su Antonio Simoes ilginç bir açıklama yaptı. Simoes, "Eşcinsel olmam yükselmemde çok etkili oldu. Beni daha özgün ve empati becerisi yüksek bir insan olmamı sağladı" dedi.

RADİKAL - Finans devi HSBC'nin İngiltere CEO 'su Antonio Simoes eşcinsel olmasının yükselmesine yardımcı olduğunu açıkladı. Eşcinsel olmanın daha yüksek bir duygusal zekaya sahip olmak anlamına geldiğini belirten 39 yaşındaki başarılı bankacı "Geleneksel olarak maçoluğun hakim olduğu bankacılık sektörü bir değişimden geçiyor. Eşcinsel olmak beni daha özgün ve empati becerisi yüksek bir insan olmamı sağladı. Eşcinsel olmasaydım bankanın CEO'su olamazdım" dedi.

Habertürk 'de yer alan habere göre, Portekizli Simoes, McKinsey ve Goldman Sachs'ta çalıştıktan sonra 2007 yılında HSBC'ye katıldı.

Portekiz merkezli Expresso gazetesine konuşan Simoes, İngiltere'de cinsel tercihi sebebiyle herhangi bir ayrıma uğramadığını belirtti ve esprili bir şekilde kısa boylu kel bir Portekizli olmanın kariyerinde daha büyük bir dezavantaj yarattığını sözlerine ekledi.

bigPara.com