Eski Meclis lojmanları 1800 konut olacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, eski TBMM lojmanları alanında gelir paylaşımı yöntemine göre uygulanacak proje için yapılan ihaleyi Mesa Mesken-Aktürk Yapı-Emlak Pazarlama'dan oluşan konsorsiyum kazandı.

ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, eski TBMM lojmanları alanında gelir paylaşımı yöntemine göre uygulanacak proje için yapılan ihaleyi Mesa Mesken-Aktürk Yapı-Emlak Pazarlama'dan oluşan konsorsiyum kazandı. Geçen hafta yapılan ihalede üç firma teklif verirken, dünkü nihai pazarlık görüşmelerinde, Mesa Mesken San. A.Ş-Aktürk Yapı End. Ve Tic. A.Ş.-Emlak Paz. İnş. Prj. Yön. Ve Tic. A.Ş. ortak girişimi, 580 milyon YTL'lik (394.5 milyon dolar) proje tutarını 638 milyon YTL'ye (431 milyon dolara) çıkardı.
TOKİ için 14 bin metrekarelik iş merkezi Konsorsiyum, daha önce yüzde 42'den 243 milyon YTL olan gelir payını 304.5 milyon YTL'ye yükseltti. Konsorsiyum arazi üzerine 1800 konut yapacak. Ayrıca, arsa Maliye'deyken ticaret merkezi olarak satılan villalara istinaden, 14 bin metrekarelik iş merkezi yaparak, bunları ücretsiz TOKİ'ye verecek. Böylece, hasılat paylaşımından TOKİ'nin payı yüzde 55'e çıkacak. Projenin dört yılda tamamlanması planlanıyor.