Esnafın prim borcu için çalışma ekime yetişecek

Esnafın prim borcu için çalışma ekime yetişecek
Esnafın prim borcu için çalışma ekime yetişecek

Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Aihilik Haftası için çekilen filmin setini ziyaret etti.

ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, esnaf ve sanatkârların ve kamuya vergi, sigorta, Bağ-Kur borcu bulunanların borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda çerçevenin ekim ayı içerisinde hızlı bir şekilde çıkacağını ve uygulamaya geçileceğini söyledi.
Bakan Ergün, dün ‘Ahilik Haftası’ kutlamaları çerçevesinde Ankara Kalesi’nde gerçekleştirilen tanıtım filminin çekildiği seti ziyaret etti. Ergün, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda (EKK) esnaf ve sanatkâr borçlarının ertelenmesi konusunda nasıl bir karar alındığına ilişkin soru üzerine, kurulda ele alınan öncelikli konulardan birisini bütçenin 17 Ekim’e kadar Meclis’e sunulması olduğunu kaydetti. Ayrıca orta vadeli programın 2013 yılı için olan bölümünün hazırlanması ve önceki bölümlerde yapılması gereken revizyonlar varsa bunların yapılmasının da ele alınan konular arasında olduğunu belirten Ergün, EKK’da esnaf ve sanatkârın ve kamuya vergi, sigorta, Bağ-Kur borcu bulunanların bu borçlarının yeniden yapılandırılması konusunun da ele alındığını bildirdi. 

Çalışmalar sürüyor
Hükümet üyelerinin süratle bu konunun hazırlıklarını yaptığını ifade eden Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 1 Ekim’de Meclis’in açılacağını ve açıldıktan sonra ilk işlerden birinin yeniden yapılandırmayle ilgili düzenleme olacağını vurguladı. (aa)


    ETİKETLER:

    Ankara