Etibank davası için yeni bilirkişi

El konulan Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'in de aralarında bulunduğu 23 sanığın yargılandığı davada, yeniden bilirkişi heyeti oluşturularak rapor hazırlanması kararlaştırıldı.

İSTANBUL - El konulan Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'in de aralarında bulunduğu 23 sanığın yargılandığı davada, yeniden bilirkişi heyeti oluşturularak rapor hazırlanması kararlaştırıldı. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Önay Şevket Bilgin ile Ali Cüneyt Ortan katıldı.
Davanın diğer tutuksuz 21 sanığı ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada söz alan Dinç Bilgin ve Önay Şevket Bilgin'in avukatı Mehmet Asım İplikçi, daha önce rapor hazırlayan bilirkişi Doç. Dr. İzzet Özgenç'in tarafsız olmadığını öne sürerek, Özgenç'in bilirkişilikten reddine karar verilmesini istedi. Avukat İplikçi, İzzet Özgenç hakkında ayrıca 'görevi kötüye kullanmak' suçundan suç duyurusunda bulunulmasını da istedi.
Duruşmada söz alan Önay Şevket Bilgin ise müdahil avukatlarının zarar ve tahsilat konusundaki beyanlarını kabul etmediğini belirterek, zararın söz edildiği kadar olmadığını ve yüksek oranda tahsilat yapıldığını anlattı. Cumhuriyet Savcısı Selamettin Celep'de yeniden bilirkişi incelemesi yaptırılmasını istedi.