'Etkin girişimcilik' için dernek geliyor

İş dünyasının önde gelen isimleri girişimciye destek için bir araya gelerek Endeavor Türkiye Derneği'ni kurmaya hazırlanıyor. Citibank Türkiye'nin desteğiyle...

İSTANBUL- İş dünyasının önde gelen isimleri girişimciye destek için bir araya gelerek Endeavor Türkiye Derneği'ni kurmaya hazırlanıyor. Citibank Türkiye'nin desteğiyle, Akbank Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer ve Türkiye'nin önde gelen işadamlarının öncülüğünde kuruluş hazırlık çalışması başlayan dernek etkin girişimcileri belirleyerek desteklemeyi amaçlıyor.
Sadece etkin girişimcileri hedefleyen Endeavor, girişimcilerin başarısını etkileyen sermaye kısıtı, yönlendirme gibi sorunları ortadan kaldırıyor, dünya ölçeğinde danışmanlık veriyor ve sermaye desteği sağlıyor. Endeavor'un rehberliğinde başarılı girişimciler rol model haline gelerek, diğer girişimcileri yenilikler yapma, risk alma ve sürdürülebilir büyümeyi sağlama konusunda cesaretlendiriyor. Endeavor Derneği Global Yönetim Kurulu'nda görevli olan Dünya Bankası eski Başkanı James Wolfensohn bilgilendirme toplantısında şunları söyledi: "Türkiye, girişimciliği desteklemek için çok uygun. Bu nedenle Endeavor'ın bir sonraki kolunun Türkiye'de kurulmasına karar verildi" dedi.