ETS Tur'dan erken rezervasyon dönemi

ETS Tur'dan erken rezervasyon dönemi
ETS Tur'dan erken rezervasyon dönemi
260 bin kişiye erken rezervasyon imkanı sağlayacak ETS Tur, mayıs sonuna kadar kademeli olarak devam ettirecek.

EKONOMİ SERVİSİ

ETS Tur 2013 için erken rezervasyon dönemini başlattı. 260 bin kişiye erken rezervasyon imkanı sağlayacak tur şirketi mayıs sonuna kadar kademeli olarak devam ettirecek. Tatil yapanların yüzde 47’sinin erken rezervasyon yaptırdığını söyleyen ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy “ Kurumsal firmaların sayısı arttıkça ülkemizde de erken rezervasyon sistemi gelişmesini sürdürecektir” dedi. Ersoy’un verdiği bilgiye göre, ETS tur geçen yıl 610 bin kişiye seyahat imkanı sağlayarak yüzde 28 büyüdü. Bu yılki hedef ise 700 bin yolcu taşıyarak yüzde 20’lik bir büyüme hedefliyor. Bu yıl Disneyland Paris’in sorumlu acentası oldu. Bu sayede Disneyland Paris 20.yılında, Etstur ile seyahat eden ailelerin 7 yaşına kadar olan çocuklarından ücret talep etmeyeceği bilgisi verildi.

Cruise alanında 2. yatırımını yaptı

Geçen yıl Cruise alanında ilk yatırımını yapan Etstur, bu sene vizesiz Yunan adaları turlarını Aralık ayının ilk haftasında satışa sunarak misafirlerin talebini erken rezervasyon fırsatlarıyla önceden karşılamayı hedefliyor. Etstur vizesiz cruise turlarına yapılan yatırımlarla Türkiye ’deki cruise pazarını, 2013 yılında da büyük oranda arttırmayı hedefliyor.

Türk insanının yurtdışı seyahat alışkanlığı son yıllarda yüzde 15’ler seviyesine ulaştığını belirten Mehmet Ersoy, son 20 yıldaki sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmeler nedeniyle de Türk halkının artık yılda 2 kez tatil yapabildiğini ifade etti. 2012’de Etstur gemisi ile vizesiz Yunan adalarına 20 bini aşkın misafire hizmet verdiklerini açıklayan Ersoy, sahip oldukları dünyanın büyük temsilcilikler ile (Costa Cruise, Disney Cruise Line, Carnival Cruise, Norwegian Cruise) cruise turlarına devam ettiklerini, nehirlerde de (Uniword, Orthodox, A-rosa, Avalon Waterways) birçok firma ile dünyanın değişik bölgelerinde farklı arternatifli cruise turları sunduklarını açıkladı. Mehmet Ersoy “Türkiye cruise pazarındaki yüzde 47’lik paya sahibiz. Türkiye’deki artan cruise pazarına, bu yıl ikinci gemimizi dahil ediyoruz. 2013 yılında iki Etstur gemisiyle hizmet vereceğiz” diye konuştu.

bigPara.com