Ev alana sağlık sigortası

Emlak sektöründe faaliyet gösteren Century 21- Uzel Emlak Hizmetleri ile acil sağlık hizmeti veren Medline güçlerini birleştirdi.

İSTANBUL - Emlak sektöründe faaliyet gösteren Century 21- Uzel Emlak Hizmetleri ile acil sağlık hizmeti veren Medline güçlerini birleştirdi. İki kuruluş arasında yapılan anlaşmayı Uzel Capital Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Uzel, Medline Yönetim Kurulu Başkanı Emine Kamışlı, Century 21 Genel Müdürü Ahmet Rauf Saatçi ve Medline Genel Müdürü Faik Ahmet Kurşunoğlu açıkladı. Anlaşmaya göre Century 21'den gayrimenkul alım, satım, kiralama işlemi yapan müşterilere, bir yıllık Medline Acil Sağlık Hizmet Üyeliği, üyelik kartı ile birlikte verilecek.
Kart sahibi müşterilere bir yıl boyunca telefonla tıbbi danışmanlık, doktorlu kara ambulansı hizmeti verilirken, acil müdahalede kullanılan ilaç ve malzeme hizmetinden ücretsiz ve limitsiz yararlanma imkanı sağlanacak.
Bugüne kadar müşterilerine gayrimenkul danışma hattı, kredi hayat, konut sigortası, kira ödeme garanti sigortası, 21 Movers taşıma, 21 Connections dekorasyon ve tadilat hizmeti verdiklerini söyleyen Century 21 Genel Müdürü Ahmet Rauf Saatçi, "Müşteriye verdiğimiz değeri Medline Acil Sağlık Hizmeti Üyeliği'yle pekiştirdik" dedi. Saatçi, bu yıl 30 bin Century 21 müşterisine bu paketi vermeyi planladıklarını dolayısıyla paketin maliyetinin kendilerine 12 milyon YTL olacağını anlattı.
Paketin fiyatının 400 YTL olduğunu söyleyen Medline Genel Müdürü Faik Ahmet Kurşunoğlu ise "Medline Acil Sağlık Hizmet Üyeliği olan kart sahipleri konutlarının içinde veya dışında kartın kendilerine sağladığı ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Kart sahipleri evin içinde olsun ya da olmasın bu hizmetten 365 gün 24 saat ücretsiz faydalanacak. Ailenin diğer fertleri hatta misafirlerse konutta bulundukları süre içinde bu hizmeti alacaklar" diye konuştu.
'Müşteri kraldır'
Medline'ın 3.5 milyon üyesi olduğunu belirten Medline Yönetim Kurulu Başkanı Emine Kamışlı ise "Medline bir sistem. Ayda gittiği 2 bin vakanın yüzde 40'ını olay yerinde çözüyor. Çünkü buna göre bir donanımı var. Dakikada bir araçlarımızın nerede olduğunu görüyoruz. Vakaların yüzde 85'ine 15 dakikada ulaşıyoruz" açıklamasını yaptı. Emine Kamışlı, Medline olarak önce insan kavramında buluştuklarını, müşteri memnuniyetinin değil 'müşteri kraliyetinin' önemli olduğunu vurguladı.
Kamışlı: Fırsatları kolluyoruz
Esas holding olarak gıda, sağlık ve ulaştırma sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini ifade eden Emine Kamışlı, "Her sektörde fırsatları kolluyoruz araştırma yapıyoruz. Gayrimenkulde de araştırmalarımız oluyor. Gelişen Türkiye'de konut ihtiyacı var. Sadece Marmara Bölgesi'nde her yıl 250 bin evlilik yapıldığını duyduk. Bu açıdan bakıldığında konut sektörü de bir büyüme alanı" dedi. Kuzeni Özdemir Sabancı ile ortaklık yapacakları konusundaki söylentiye de açıklık getiren Kamışlı, "Henüz böyle bir şey yok.
Her an herkesle ortaklık yapabiliriz. Özdemir beyle de yapabiliriz. Neticede o benim kardeşim" diye konuştu.