Evcil'in 70 milyon YTL'lik gizli hesabı

Erol Evcil ile gizli kasası olduğu öne sürülen Nilüfer Seyahat'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin tutuklandığı 'Bozuk Para Operasyonu' giderek derinleştiriliyor.

BURSA - Erol Evcil ile gizli kasası olduğu öne sürülen Nilüfer Seyahat'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin tutuklandığı 'Bozuk Para Operasyonu' giderek derinleştiriliyor.
Evcil ve Hüseyin Kayapalı'ya ait tüm bilgi ve belgeleri araştıran TMSF görevlileri, Evcil'in başka kişiler üzerine kayıtlı 70 milyon YTL'ye yakın gizli hesabını ortaya çıkardı. Operasyonda İstanbul'da üç banka müdürü, Bursa'da bir banka çalışanı gözaltına alındı.
Araştırma sürüyor
Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı, Emniyet Müdürlüğü'nün bir yıllık araştırmasının ardından yaptığı 'Bozuk Para Operasyonu'nda tutuklanan 31 kişinin arasında yer alan Erol Evcil ile gizli ortağı olduğu öne sürülen Kayapalı'yla ilgili araştırma sürüyor. Nesim Malki cinayetinde 'azmettirici' olarak hüküm giyen Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı'ya ait bilgileri araştıran TMSF görevlileri, Evcil'in başka kişiler üzerine kayıtlı 70 milyon YTL'ye yakın hesabını ortaya çıkardı. Bu kişilerin de araştırıldığını belirten yetkililer, Erol Evcil'in devlete, TEDAŞ ve vergi borçları dahil 400 milyon YTL borcu bulunduğunu dile getirdi.