Evde 'yenilenme' zamanı

Baharın gelmesiyle birlikte evlenmek ve evini yenilemek isteyenlere ulaşmak isteyen firmalar kampanyalara ağırlık verdi. Tüketiciler 7 aydan başlayıp 24 aya varan vade seçenekleriyle evlerini baştan ayağa donatabilirken, üreticiler de satışlarını artırmayı planlıyor.
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi


Büyütmek için tıklayınız

İSTANBUL - Baharın gelmesiyle birlikte evlenmek ve evini yenilemek isteyenlere ulaşmak isteyen firmalar kampanyalara ağırlık verdi. Tüketiciler 7 aydan başlayıp 24 aya varan vade seçenekleriyle evlerini baştan ayağa donatabilirken, üreticiler de satışlarını artırmayı planlıyor. Bol taksitli kampanyalarla geçen yıl 4 milyon 200 bin adetlik satış grafiği yakalayan beyaz eşya kuruluşlarını takip eden mobilyacılar da bu yıl aynı taktiği güdüyor.
Değiştir kampanyasıyla eski mobilyalarını getirenlere, yepyeni mobilyaları, cazip taksit olanakları ve yüzde 12 indirimle veren İstikbal Mobilya, bu sayede tüketicilerine 2004 fiyatlarıyla ürün sahibi olma şansı sunuyor. Değiştir kampanyasında yer alan Midas Yemek Odası takımı 483 YTL, Saten baza fırfırlı uyku seti 34.30 YTL, Midas yatak odası takımı (6 kapılı ve karyolalı) 418.60 YTL, perge koltuk takımı (9'lu) 483.80 YTL, çift bazalı sunset ikiz yatak 155.40 YTL, KasseriaK Kanepe 137.80 YTL, Star baza (başlıksız) 87.50 YTL'ye varan indirimle satılıyor.
Bu arada İstikbal Mobilyalar, peşin fiyatına vade farksız 7 taksit imkânı
ile tüketiciyle buluşurken, Maksimum kart sahiplerine peşin fiyatına vade farksız 12 taksit fırsatı veriliyor. Kampanyada diğer kartlara da 16 aya varan taksit olanakları sağlanıyor.
Alım isteği uyandırılıyor
Geçen yıl dayanıklı tüketim mallarına uzun dönemli kampanyalar yapıldığını söyleyen İstikbal Mobilya yetkilileri, "Bu kampanyalar tüketici gelirlerini uzun dönemli bağladı. Bunun dışında, 2005 yılında 2004'e oranla mobilyada daralma yaşandı. Pazardaki bu daralmayı açmak ve tüketicilerde satın alma isteği uyandırmak adına kampanyalara ağırlık verdik" dedi.
Arçelik eski buzdolabını getirene Nofrost buzdolabını 100 YTL, çift kapılı buzdolabını 75 YTL ve tek kapı buzdolabını 50 YTL indirimle veriyor. Eski çamaşır makinesini getirene sağlanan indirimse 600 devirlilerde 75 YTL, diğerlerinde 100 YTL olarak belirlendi. Eski bulaşık makinesini getirene de 100 YTL indirim yapılıyor. Ayrıca Arçelik beyaz eşya ürünleri 18 aya varan taksitle satılıyor. Arçelik TV ve elektronik ürünlerde de kampanya yapıyor. 70 ekran TV'ler 37 YTL'den başlayan taksitlerle vitrinde. Cep telefonlarını ise sekiz taksit uygulanıyor.
Amaç talebi canlı tutmak
Beyaz eşya kuruluşu Electrolux, ankastre ürünlerdeki `hediyeli' kampanyasıyla tüketicilerine çeşitli fırsatlar sunuyor.
Kampanyaların her zaman ilgi çektiğini ve satın alma fikrinin oluşmasında tetikleyici olduğunu söyleyen Electrolux yetkilileri, "Biz de talebi canlı tutmak için kampanya yapıyoruz" dedi.
Electrolux, ankastre fırını EOB 6696X'i satın alanlara ya da kampanya dahilindeki fırın, ocak ve davlumbazlardan birer tane seçip üçlü set oluşturanlara, 1.750 YTL değerindeki ESL 6124 ankastre bulaşık makinesini hediye ediyor. Electrolux'ün, bahar kampanyası bunlarla sınırlı değil. EOB 6640 X ankastre fırın alana 1.030 YTL değerindeki EHP 6612 K ankastre ocak ücretsiz veriliyor. EOB 980 X ankastre fırın alanlara 660 YTL değerinde davlumbaz ve 1.030 YTL değerinde ankastre ocak hediye olarak sunuluyor.